Melónová drť so sirupom z limetiek a mäty

Melónová drť so sirupom

Prvá pomoc, ak by sa náhodou letu utrhlo z reťaze. Alebo keby ste kúpili príliš veľký melón a časť by vám mala zostať. Stačí uvariť sirup, dochutiť ho a ľadový mls máte hotový.

Dávnejšie sme robili granitu. Toto je čosi podobné, len rozobraté na súčiastky. Budete potrebovať limetky, mätu, cukor a hlavne, červený melón.

Suroviny

– červený melón, bez semienok
– 1dcl cukru
– 4 limetky
– 0,5 dcl vody
– hrsť čerstvej mäty

Začnite melónom. Odstráňte z neho všetky semiačka a pokrájajte ho na menšie kocky. Vezmite menšiu misku alebo plech na pečenie a vyložte ho papierom na pečenie Do misky poukladajte melón tak, aby bol len v jednej vrstve, bude sa vám lepšie vyberať. Takto pripravený ho odložte na pár hodín do mrazničky. Zmrznutý bude vyzerať takto.

Mrazený melón

Teraz vezmite menší plechový hrnček a pridajte doňho cukor, vodu a šťavu z limetiek. Zamiešajte a ochutnajte. Ak sa vám bude zdať zmes príliš sladká, môžete pridať ešte jednu limetku. Nezabudnite tiež na mätu. Posekajte  polovicu a pridajte ju k sirupu. Hrnček položte na oheň a zohrievajte, pokým zmes nezovrie. Potom stíšte oheň a povarte ešte asi 5 minút. Odstavte z plameňa, nechajte vychladnúť a preneste do mixéra. Tam pridajte zvyšnú polovicu mäty a poriadne rozmixujte. Hotový sirup preceďte cez jemné sitko, aby zostala len hustá žltkastá tekutina a odložte do chladničky.

Keď vám melón zmrzol na kosť, vyberte ho a preneste do mixéra. Rozmixujte ho na jemnú drť, ktorú potom ponaberajte do pohárov. Sirup naservírujte do fľaštičky bokom, aby si ním každý mohol poliať melón podľa svojej chuti. Lyžičku do ruky a smelo dotoho!

P.S.

Zostal vám sirup? Odložte ho do chladničky a používajte ako ktorýkoľvek iný sirup. Na osviežujúcu letnú limonádu.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (4)

  1. Vyzerá to riadne mňamkoidne ;) Ak sa mi náhodou tento rok zvýši z nejakého sladkého melóna vyskúšam. Melónovú sezónu som žiaľ ešte nezahájila, nemám odvahu riskovať v bežných obchodoch a po dobrý melón akosi neviem kam. Nejaký tip na fakt dobré sladké melóny (v ramci ba)?

  2. Adusha: ja som to vyriesil uprostred sidliska, na malom trhovisku. Mali tam tie obrovske podlhovaste melony, rovno prekrojene na stvrtky. Cize som videl co kupujem a ta stvrtka mi bohate stacila.

  3. Toto vyzera dobre. Melonovu sezonu som sice ani ja este neotvorila, ale odkladam si recept na ‚lepsie‘ casy.

  4. […] Melónová drť so sirupom z limetiek a mäty […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *