Akú kávu robí Elektra Micro Casa Semiautomatica – 1. časť

Zhrnutie

Elektra Microcasa Semiautomatica je dobrý stroj. Za tučnú cenovku dostanete plnú dávku štýlovosti, ale aj výborné espresso. Praktický je stroj v pohotovosti prípravy kávy. Podobne ako v manželstve, keď je základ dobrý, odpustíte aj pár malých nedostatkov. Spomeniem len dva – nádobka na odkvapkávanie pod pákou je príliš malá. Odpúšťajte radšej do extra šálky, inak po pár kávach budete počas prípravy kávy ukladať šálku do „bazénika“. Pamätajte tiež, že do tejto nádobky ústi spätný ventil, takže sa naozaj naplní veľmi rýchlo.

Druhá nevýhoda je zároveň hlavným predajným ťahákom – naleštený chróm. Tomuto stroju sa treba venovať a po každom použití ho utrieť mäkkou handrou od kvapiek vody. Inak bude vaša nádhera fľakatá až no. To isté platí pre ďalšie dve farebné varianty kávovaru – medenú a vrúbkovanú.

Set stroj+mlynček dostanete na internete za 1.400 Eur.

Chýba niečo?

Určite! Popri tom, že sme nestihli vyskúšať single-shoty, nemáme otestované ani napeňovanie mlieka. Navyše, už sme vás potrápili s troma stranami textu, takže pokračovanie aj latte art necháme na ďalší článok.

Ďakujem Peťovi Felixovi a „kreákom“, že som sa mohol pohrať s touto peknou mašinkou. Teším sa na pokračovanie. Dovtedy si nezabudnite urobiť domáce úlohy ;-).

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.