Ako chutí espresso z „pumpy na bicykel“

O tomto podivnom prístroji, ktorým sa dá pripraviť espresso aj v divočine bez elektriky, som už písal. Aj som naň zabudol, ale včera som ho zažil na vlastné oči a ochutnal výsledok jeho práce. Bol som ráno na kávu v Casa del Café, kde ho mali vystavený na pulte.

Zabalený v cestovnom obale, pripravený na piknik. Spolu so zabalenými POD kávami, termoskou na horúcu vodu, zopár plastovými šálkami na espresso a dokonca aj utierkami. Reku, dofúkame trochu kofeín s týmto strojom. Operácia jednoduchá. Ručnou pumpou natlakovali prístroj takmer na 16 barov. Potom do nádržky naliali horúcu vodu, navrch položili dávku kávy zabalenú v POD vrecúšku. Bajonetovým uzáverom utiahli filter, preklopili a stlačili ventil. Káva začala pomaly natekať do šálky, ale tlak bol zrejme príliš veľký, pretože prístroj trochu prepúšťal vodu.

Výsledok tejto atrakcie bol viac ako zaujímavý. Povedal by som, že niečo medzi mokou a espressom. Pritom má to najlepšie z oboch. Káva z tohoto prístroja je hustejšia, podobne ako z „koťogo“, ale mala normálnu cremu. S istou zdravou dávkou irónie by som mohol povedať, že keby bola takáto káva aspoň v polovici kaviarní, tak by sme sa nemuseli stažovať na zlú kávu… A kto sa nechce vzdať dobrej kávy povedzme niekde na horskej chate, toho Handpresso možno osloví. Cena je okolo 170 €.

www.handpresso.com

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (10)

 1. v tejto zime na piknik :-)?

 2. na piknik preto, lebo mi pripomina tie piknikove balenia s riadom a pribormi, ktore sa zvyknu predavat.
  no v skratke do divociny, co znamena aj na horsku chatu, ano, aj v zime ;-)

 3. Shira313

  Vtipný vynález :) Ale za každú srandu treba zaplatiť :(

 4. Dosť predražené:-). Keď som v prírode, radšej si robím čaj z toho, čo okolie ponúka.A dá sa povedať že zadara:-).

 5. ved mne sa tiez espresso nehodi zrovna do prirody… ale ako sranda to rozhodne nebolo zle ;-)

 6. Nikdy v zivote mi nic nepadlo lepsie ako ked sme pocas pomerne teplej jari sli na turu lesom, ktoru sme zakoncili na pastvine v style reklam na cokoladu Milka, lahli sme si do travy a vytiahli z termotasky este stale vychladene Plzne :)

 7. Mato svätá pravda:-)))

 8. […] Zároveň podniky začali objavovať raňajky. Hlasnejšie ich presadzuje nové bistro Mondieu aj bratislavská donášková služba Bruncher. Vlastne, v tomto prípade je to skôr raňajko-obed. Nie každému môžno bude sedieť výber všetkých potravín, ale snažia sa. Pečivo je od rakúskeho Naglreitera, ponúkajú aj čerstvé ovocné šaláty a nájdete tu dokonca paštéty od foodbloggera Tomáša Babinca z foodissimo.sk. Čo ma prekvapilo, vedia vám spraviť aj kávu. Normálne že medzi dvermi. Nie z termosky, ale z tohoto zázraku. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.