Pumpa na bicykel alebo ručné espresso?

Po nedávnom ručnom prístroji na prípravu espressa tu máme ďalší vynález. Vyzerá a používa sa ako pumpa na bicykel, ale s použitím kávy balenej v POD sáčkoch a horúcej vody sa mení v rukách baristu-turistu na vražednú espresso zbraň. Žarty bokom, táto vecička vyvinie spolu s bicepsom používateľa tlak 16 barov, zostáva už len mať v termoske horúcu vodu správnej teploty, resp. trochu viac aj na „predohrev“ porcelánových šálok v divočine. Škoda ďalej kecať, pozri video, prípadne navštív oficiálnu stránku francúzskeho výrobcu www.handpresso.com. Trochu úchylné, že?

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (6)

  1. mysacinka

    he he, tak som si spomenula na minulorocne leto a na cisto babsku cyklodovolenku v juznych cechach. Mozno by sme vtedy podobnu vychytavku aj ocenili. Pocas putovania a obcerstvovania sa vsademozne,sme pochopili,ze kava sa da pokazit na X sposobov.

  2. tak to je pravda, pokazit sa da, ale na druhej strane, aj ked som fanatik do kavy, tak do prirody sa mi espresso vyslovene nehodi… zato som napisal, ze trochu uchylne… ;-)

  3. mne sa rata, ako po nom ta baba pozera. ako keby jej robil nejaky neslusny navrh, alebo co, a on jej pri tom chce len urobit dobre presso. Inak „vrazednu“ malo asi byt v clanku.

  4. ano ano, nemravne espresso v divocine ;-)

  5. […] tomto podivnom prístroji, ktorým sa dá pripraviť espresso aj v divočine bez elektriky, som už písal. Aj som naň zabudol, ale včera som ho zažil na vlastné oči a ochutnal výsledok jeho práce. […]

  6. ja som ho dostal k narodeninám a som velmi spokojny. v nemocnici bol neocenitelny stroj. a pijem kavu aku mam rad

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.