Video: Ako variť kávu v moke, teda koťogu

Na YouTube sme vytvorili vlastný kanál, kde budeme zhromažďovať naše videá. Po dlhšom čase prinášame jedno nové. Téma je stará a už som o nej písal veľakrát. Stále sa však nájdu ľudia, ktorí sa ma pýtajú, ako variť správne kávu v koťogu, prípadne ako ho rozobrať, keď je zapečené. Toto video by malo zodpovedať všetky otázky. Ak som na niečo zabudol, pokojne sa opýtajte v komentároch.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (58)

 1. Ahoj, kupil som si novo kotogo na 6 kav, znacka G.A.T. Na prvy krat som asi prilis jemne pomlel kavu a voda pretekala popri tesneni, ziadna kava nepretiekla do hornej nadobky. Na druhy pokus som teda pomlel uplne na hrubo (mam rovnaky mlyncek Krups, ako je vo videu), poriadne som kotogo utiahol, aby to bolo zavrete natesno. Ale znovu ziadna kava, voda sa zmenila na paru a prskala cez ten maly filter na spodnej nad0bke. Varim na elektrickej platni na stupni 7-8 z 9. Sitko som naplnil kavou asi na 80%. Vodu som nalial asi 0.5 cm pod filter (ryska).
  Co robim zle? Dakujem za radu.

  1. Vodu ste dali aku? Studenu alebo teplu?
   Kavy treba dat do filtra po vrch, ja dokonca davam aj mierny kopcek, ale neutlacam. Ak vam voda prskala cez poistny ventil, potom je celkom mozne, ze problem moze byt aj v nom. Mne z filtra voda neprskala nikdy v zivote a pouzivam 3-4 rozne moka pristroje s roznymi typmi poistnych ventilov.
   To je zatial jedine co mi napada. Skuste este raz a dajte vediet ako ste dopadli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.