Zabudnite na frappé z instantnej kávy

Vždy existuje lepšia alternatíva. Keď si nedávno náš malý smelo objednal kávku a po krátkej úvahe zmenil svoju objednávku na kakavo, urobil som mu tento drink. Šintér jeden, objednávku odmietol, tak ostalo nám.

Príprava o niečo zložitejšia, ako si naliať mlieko do pohára. Možno sa potrápite zháňaním surovín. Trstinový cukor pôjde ľahko, s Vitakávou môže byť trochu problém, najviac vás asi potrápi nealkalizované kakao. Po slovensky, neodkyslené kakao. Má ovocnejšiu chuť a je to presne to kakao, o ktorom sa tvrdí, že obsahuje kopec dobrých látok. Obsahuje ich aj takzvané holandské (čiže alkalizované), ale len zlomok pôvodného množstva. Podarilo sa mi od Lyra Chocolate kúpiť kilo takéhoto kakaa, čoskoro by sa malo objaviť aj v bežnom predaji. Viem, že tento typ kakaa predávajú určite aj iné značky, skúste pohľadať.

Hor sa na prípravu. Na zhruba dvojdecový pohár vezmite po lyžičke cukru, Vitakávy a kakaa, zalejte trochou mlieka, poriadne premiešajte a dolejte pohár doplna mliekom. Keď sa chcete vyhnúť hrudkám, použite napríklad šejker, prípadne malú meltičku. Kto nemôže mlieko, najlepšie ho nahradí mandľovým. To inak doporučujem vyskúšať všetkým.

Zľava: trstinový cukor, vitakáva a nealkalizované kakao

Zaliať studeným mliekom

Hotový nápoj

P.S.

Keď chcete vedieť viac o kávovinách, mrknite tento starší článok. Čas na ňom prakticky nič nezmenil. Viete o nejakej kaviarni alebo bistre, ktoré má v ponuke podobný drink z kávovín? Napíšte do komentárov, vďaka.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (7)

  1. Dobrý deň,
    veru s tou Vitakávou je problém, a riadny.. Dá sa ešte vôbec niekde zohnať?

  2. Vitakávu donedávna predávalo Tesco, no už od leta som ju nevidel ani tam. Podľa všetkého zmenili balenie, nové už nie je v skle a je väčšie.

    1. Videl som ju nedavno vo vacsom papierovom baleni, bolo zelene. Tusim v letaku Kauflandu.

  3. Ano v kauflande ju mali v letaku, v inom, vecsom baleni, len neviem ci uz nastalo. V tescu uz neni dostat vobec.

  4. vyzerá to lákavo. Skúste pozrieť na stránke coffeein.sk možno tam budú mať túto vitakávu alebo vám ju zoženú. Ja som cez nich tiež brala niektoré kávy.

    1. Vitakavu maju skor v supermarketoch ako u predajcov kavy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.