Nápaditá forma na pečenie

Už dávno som poškuľoval po rôznych formách na pečenie. Vďaka silikónu sa dajú nájsť dokonca aj také v tvare kráľovskej koruny, prípadne iných fantastických tvarov. Na internete je ponuka pomerne široká, ale v poslednom čase si veci radšej naživo obhliadnem.

Tak som jedného dňa vbehol do predajne Pentolandia na Laurinskej v Bratislave. Majú tam naleštené medené riady, až človeku oči prechádzajú, ale vzadu som zbadal silikónové formy. Je ich tam skutočne neúrekom a najrôznejších tvarov. Nakoniec som si vybral tú, ktorú vidíš na fotke. Ako prvý pokus som do nej pripravil môj obľúbený pomarančovo-kukuričný koláč. Formu som pred použitím poriadne umyl, vymastil trochou masla, naplnil cestom a nechal piecť. Pôvodný recept som neplánovane musel zmeniť – nemal som totiž dost pomarančov, tak som jeden nahradil červeným grepom. Výsledok bol viac než dobrý. Koláč sa upiekol rovnomerne a uprostred sladkého cesta pukali šťavnaté kúsky kyslého grepu – tortičky zmizli na počkanie. Ak by som mal byť úplne zhýralý, hotové koláčiky by som navyše polial roztopenou horkou čokoládou. Ahh.

Výhodu tejto formy vidím aj v tom, že výsledok nie je šestica rovnakých tvarov, ale tri rôzne páry buchtičiek. Taktiež si viem predstaviť, spraviť vo tejto formičke puding, ale kľudne aj cukinovo-vajíčkový nákyp. Skrátka čokoľvek, čo sa dá v tekutom stave vyliať do formy a následne nechať upiecť, bude v tomto tvare vyzerať dobre. A to najlepšie nakoniec – cena. Hádam aj lacnejšie, ako som videl na internete – priateľských 283 Sk (9,39€) za jednu takúto formu.

web predajcu: www.pentolandia.sk
web výrobcu: www.silikomart.net

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (6)

 1. Viktor, toto je fakt bomba! Tie bábovičky vyzerajú rozprávkovo! Nádherné svieže farby s červenými žilkami od grepu — a tie milé tvary… mamíííí ! inšpiroval si, idem na pražskú turistiku po obchodíkoch… na „formičky“ sa chystám už veky… asi som potrebovalo toto posledné nakopnutie…díky, super tip!

 2. ja som to po prineseni domov komentoval slovami, ze sa vooobec neurazim, ak mi na kazdy sviatok kupia zakazdym nejaku formicku – familia ma aspon napad na darceky na najblizsich 20 rokov, hehe

 3. tak toto je fakt strašná namotávka! — kukla som na silikomart a cem všetky! (takže ≈§a úplne chápem :-))

  môj favorit:
  https://www.silikomart.net/_portal/naviga/index_silikomart_net_en.php?f_codpag=prodotti_moduloInserimento&ctrl_upagina=prodotti_classic&f_codlingua=EN&ctrl_descr=SF002&ctrl_record_da=1&ctrl_codlin=L02

  inak už mám objednané v Tescome :-)

 4. no tak to by som sa určite ani ja neurazila, len musím niekoho vyslať do BA :)

 5. sonalove

  Ani nevieš ako si ma týmito formičkami potešil!nakľko už nejaké rozprávkové mám (medvedík pu, myckey,káčer,goofy),ktoré som dostala pred rokom a márne sa pokúšam už dlhšiu dobu zohnať ešte nejaké originálne formy/čky ktoré by potešili nielen mňa ale i rodinu a známych ktorím v nich z času na čas niečo upečiem. ale stále sa mi nič nedarilo zohnať. ďakujem za tip na predaj≈Ñu- musím tam vyslať manžela pri najbližšej príležitosti. (kedže sa blížia nielen moje narodky ;-) ale rada by som obdarovala i rodinu). a ceny sa ako pohybujú? aspoň tejto tvojej formy čo si si kúpil. sú priateľné?Alebo si treba za kvalitu priplatiť napr. ako u Tupperware?na ich webke som to nenašla.Ďakujem.

 6. zdravim,
  je to uvedene v texte, jedna takato forma stoji 283 Sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.