Panvice – čistenie, varenie a ich dlhovekosť

Znovu mi po rokoch zapípal budík, že prišiel čas pozrieť sa na to, ako som lomcoval panvicami a ako pri tom dopadli.

Naposledy som písal o dvoch kúskoch – jedna bola oceľová bez povrchovej úpravy a hrdzavejúca, druhou bola nepriľnavá nemecká Woll. Musím k tomu prirátať aj fakt, že sa nám za tie roky mierne zmenil jedálniček, takže to malo samozrejme vplyv na to, ktoré riady používame a ako.

Takže po poriadku. Pribúdajú roky, kedy nevaríme mäso. Tým odpadajú mnohé jedlá, ktoré sa dusia na panviciach. Iste, aj zelenina sa dá cestovať, ale aj od tohoto sme upustili – väčšina našich jedál sú buď dlhšie varené, pečené alebo surové. Tejto zmene padla za vlasť ako prvá oceľová panvica. Musím priznať, že sme ju prakticky prestali používať a vytiahnem ju len vtedy, keď chcem spraviť niečo rýchle a ázijské. Používam ju teda ako wok. Ak by som varil bežné (aj mäsité) jedlá a denne, bola by tá panvica super. Ale zaoberať sa jej údržbou, keď ju vytiahnem len 1-2 krát za mesiac ma prestalo baviť. Stále pri nej platí, čo som už napísal v predošlých článkoch – je to lacný pracant, ktorý zvládne aj horšie zaobchádzanie a v prípade potreby sa vždy dá obnoviť. Na plameň reaguje prakticky okamžite a to z nej robí pomerne presný nástroj pre konkrétne typy jedál.

Druhá spomínaná panvica, Woll s nepriľnavým povrchom, je na tom opačne. Milovaná si ju vyslovene obľúbila a používala ju denne. Najviac varíme kaše a páčilo sa jej, keď mohla ráno túto panvicu po varení len vytrieť servítkou a bola opäť čistá. Lenže zhruba po mesiaci takéhoto používania začala panvica pri iných jedlách lepiť. Keď som po tom pátral, natrafil som na krátku správu od Zuzky z natanieri.sk, kde spomínala spoľahlivý spôsob, ako si zničiť nepriľnavú panvicu. Ak tipujete škriabanie, prípadne šokové čistenie, neuhádli ste. Odpoveď je prozaickejšia, a keď som si prečítal Zuzkinu správu, doslova sa mi rozožala nad hlavou žiarovka. Je to obyčajná voda. Ak budete v takejto panvici zohrievať vodu (na volské oko alebo kašu), spoľahlivo vám odíde. Dodatočne si spomínam, že to isté sa udialo s predošlou GreenPan. Stratila šmrnc, keď sme zmenili jedálniček aj spôsoby prípravy. Skrátka, toto na fotke nižšie svojej nepriľnavej panvici nikdy neurobte!

Toto nepriľnavej panvici nikdy neurobte

Aké panvice teraz používame?

Kaše varíme v nerezovo-medenej, konkrétne tejto Elo. Umývanie nie je žiadna tragédia, stačí trochu odmočiť a všetko ide pekne dolu. Medený povrch neleštím. Je dosť tenký, takže nevidím dôvod zodrať si panvicu len preto, aby som mal peknú kuchyňu.

Woll používame na lievance a rôzne placky, kde chcem rovnomerne rozložiť teplotu. Povrch síce drží a ďalej sa neodlupuje, no bez tuku vie prihorieť. V umývačke nebola nikdy a používame na ňu len drevené varešky, zo začiatku metličku. Do pece na zapekanie ju nepoužívame. Ďakujem popasta.sk za zapožičanie na dlhodobý test.

Smaltová panvica na lievance

Tento rok som od starkej vyškemral jednu starú smaltovú panvicu na lievance. Nie na dekoráciu, ale tvrdú robotu. Bola mierne prihorená, ale všetko som dokázal pekne odstrániť skalpelom, resp. žiletkou. Z klzkého povrchu to s ostrým nástrojom ide dobre a s trochou opatrnosti ho nezničíte. Prvé testy nedopadli najlepšie, všetko mi prihorelo. Ani druhý test nebol o nič lepší, aj keď som pridal viac tuku. Hlavný problém tejto panvičky je, že je z veľmi tenkého plechu. Preto som skúsil piecť na liatinovej platni, na akej sa robia doma lokše, tam to už bolo o niečo lepšie. Potom som ju dlhšie nechytil do rúk, ale predpokladám, že na ňu platí nejaký fígeľ, na ktorý som ešte nestihol prísť. Napíšem, keď zistím.

Smaltová panvica na lievance

Máme v domácnosti ešte jeden prírastok. Dostala ho milovaná na minulé Vianoce – telešopingovú Delimano Stone Legend. Veľavýznamne som vtedy dvihol obrvu, čo sa nám to objavilo v kuchyni. Dodnes neviem, či to bola recesia alebo únava milovanej z môjho večného laborovania s riadom. Možno oboje.

Skrátka, nepovedal som nič, len pozoroval. Zhruba v tom čase sme prišli na tú skazu s vodou, takže táto panvica dostala zatiaľ najlepšie zaobchádzanie. Tomu zodpovedá aj jej stav, vyzerá ako nová. Treba však povedať, že na nej varíme len ryžu a sotíčka, takže zatiaľ nikdy nezažila náporovú prevádzku predošlých čias. Navyše sa nám za tie roky rozšíril „vozový park“ panvíc, takže príprava jedál sa rovnomernejšie rozložila a nemáme jednu zaťažovanú na všetko. Keby som si mal dnes vybrať, akú panvicu kúpiť, zrejme by to bola táto trojka: nerezová, oceľová a palacinková. Na všetko ostatné už používame Remosku alebo sklenené či smaltové pekáče do rúry. Keby som si mal dnes želať nejakú novú panvicu, potom určite liatinovú palacinkovú. Na nej sa zhodneme aj s milovanou. A preč sú tie časy, kedy jej vadili ťažšie riady.

Hádam som Vám trochu pomohol vo výbere, ak práve teraz chcete niekomu ulahodiť týmto darčekom. Stále tvrdím, že univerzálna panvica neexistuje a rozhodujte sa vždy podľa toho, aký typ jedál najčastejšie varíte, nie ako panvica vyzerá.

Budem rád, ak napíšete do komentárov svoje postrehy a objavy.

P.S. Akú kašu to raňajkujeme? V zohriatej vode roztopím kúsok masla a pridám štipku soli. Potom lyžicu pohánkovej krupice a dve kukuričnej. Miešam metličkou, kým nezačne kaša bublať. Potom vylejem do taniera, pridám ďalší kúsok masla, nastrúhanú hrušku, drvené vlašské orechy a občas drvenú škoricu alebo klinčeky. TAAAKÉTO fajnové! Prípadne spravím pohánkovú kašu s maslom, orechami a granátovým jablkom. Takúto…

Pohánková kaša s orechami

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (2)

  1. Kašu varím hlavne na sladko, no nikdy ma nenapadlo v panvici, prečo v panvici?

    1. No na hrniec je to príliš malá dávka, plus je väčšinou obsadený polievkou a panvíc je nadbytok. V čom varíš ty?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *