Jarné omrvinky

Dúfam, že máte už záhradky pekne porýľované alebo poorané, aby ste sa hneď zjari pustili do byliniek a vlastnej zeleniny. Ak toto nie je vaša parketa, možno ste vo veku niekde medzi povinným rodinným záhradkárčením v detstve a starším vekom, v ktorom zvykne ten „dobrý štep“ z detstva vyrašiť. A zrazu sa pristihnete, ako už pár hodín hrabkáte vonku a v pauzách si dávate čerstvý krajec chlieb, trochu syra a pohár vína. Aj o víno pôjte v týchto jarných omrvinkách.

Víno

Čo by ste povedali, keby sme pri receptoch mali aj odporúčanie na víno? Poviem len, že vínne tipy bude dávať skúsený someliér, ktorého dúfam už čoskoro predstavíme. Pokúsime sa niektoré z receptov „ovínovať“ aj retrospektívne.

Food-Festivalová jar

Kto si nevšimol rubriku akcie v pravom stĺpci na stránke, tomu dáme do pozornosti fúru gastro-akcii, ktoré sa na jar chystajú.

Ako prvé na zozname sú Komárňanské dni. Ide už o 18. ročník festivalu a súčasťou sú tradične kvalitné sobotné trhy, ulica vín a remeselníkov. Začnú sa 24. apríla. Všetky info tu. Poviem vám tip. Skúste na trhu hľadať Rumuna, ktorý predáva syry aj mangalicu. Keď sa opýtate, miestni vás určite budú radi navigovať.

Ďalšou akciou je Slovak Food Festival. Pozor, nemýliť s Bratislava Food Festom. Toto sa zdá byť samostatná akcia, uskutoční sa na bratislavskom hrade 21. mája. Informácii je zatiaľ málo, ale aspoň niečo nájdete tu.

Máme tu aj jednu takmer partizánsku akciu, totiž Majstrovstvá sveta vo varení a pečení mäsa. Recesistický rozmer sa nedá názvu akcie uprieť, ale dostatočnú váhu mu dáva, že ide už o 5. ročník. Konať sa bude v Planinke. Viac info tu.

To najlepšie na koniec? Uvidíme. V každom prípade sa 28. mája začína ďalší food-fest, tentoraz Prague Food Festival. Bez nejakých okolkov rovno uvediem to podstatné – všetky info tu.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.