Milé, lokálne a vianočné trhy v Čabe (+fotogaléria)

Čab je malá dedinka blízko pri Nitre. Dnes sme sa tam zastavili na malých vianočných trhoch.

Akciu organizovala miestne zahradníctvo, teda lepšie trvalková škôlka. Navigácia bola dobrá, hneď pri hlavne ceste bola značená odbočka na Vianočné trhy. Ďalej sa cesta kľukatila okolo priemyselnej zóny, až nás neskôr po štrku doviedla na miesto trhov.

Stará prerobená stodola

Vianočné trubičky

Vonku dva stánky s drevom a perníkmi, všetko ostatné bolo vo vnútri, v zrekonšuovanej stodole. Pani tu na storočnom stroji piekla oblátky, pri vedľajšom stole zasa predávali med a klasické vianočné ozdoby. Naše rodinné sa už pomaly vytĺkajú, tak sme doplnili stav o jedného vtáčika na štipci.

Hľadal som niečo na zjedenie a našiel som ďalší med, ale aj bylinkové soli, klobásky a nakoniec stolík, na ktorom bol rozložený Mašekov mlyn. Malá farma, tiež blízko Nitry, smerom na Vráble. Mali jablkové koláče aj jablkové čatní a výživy. Jeden pohárik som si vzal domov, ale na farmu samotnú sa asi vyberieme nabrať zimné jablká.

Mimo toho tu boli handerné bábiky, rôzna bižutéria a videl som aj parádne zvončeky a kočíky na bicykle. Vyslovene milé veci, nič gýčové. Za kratučký hodinový výlet s rodinou to stálo zato. Malý si pobehal vonku, popozeral traktor, videl mačku presne v momente, kedy ulovila myš a elegantne s ňou prebehla okolo nás.

Táto akcia trvá len dnes a je do 17:00. Ste tam za 15 minút jazdy, tak to možno ešte stíhate.

Ak viete o podobnej malej akcii, napíšte do komentárov.

Fotogaléria

Mapa


View Trhoviská in a larger map

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (4)

 1. „Ste tam za 15 minút jazdy, tak to možno ešte stíhate.“

  no niekto zo ziliny (svidnika, krupiny…) asi nie, ci pre tych neni urceny tento blog

  1. Poslite mi najblizsie info ak sa bude aj vo vasom okoli konat nejaka dobra akcia, rad to uverejnim. Nemozem vedet o kazdej akcii a stale vsade vypisujem, ze mi mozete posielat tipy

   1. Vianočné trhy sa celkom vydarili, skúsme navštíviť aj Veľkonočné – klik na link : http://youtu.be/lRLbXXZB51s

   2. Vdaka za echo, informaciu posuvam dalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.