Nový stánok v Tržnici a rýchla súťaž o parádne štipľavé papričky

Tržnica nám v poslednom čase spala, ale nastal čas ju prebudiť. Napríklad poriadne štipľavými papričkami habanero a jalapeño. Vypestoval ich Bylinkár Peter, ktorý má pri Nitre svoj kus zeme a pestuje veci od výmyslu sveta. Baby baklažány, bylinky, mikrošaláty s jedlými kvetmi, sušené rajčiny.

Stretli sme sa včera neskoro večer a dostal som od neho malú bedničku kapsaicínu v najrôznejších podobách. Keďže ide o čerstvý tovar, súťaž o tieto papričky bude musieť byť rýchla. Pošlite nám do konca dnešného dňa, polnoci, odpoveď na nasledujúcu otázku:

Ktorá paprička je štipľavejšia podľa Scovillových jednotiek: habanero alebo jalapeño? Odpovede len emailom na známu adresu delikatesy (zatočenýznak) klimo (bodka) net. V predmete správy nezabudnite heslo Súťaž. A prosím priložte aj telefonický kontakt, aby sme sa mohli v prípade výhry s vami spojiť a na druhý deň doručiť cenu. Víťaza ohlásime zajtra skoro ráno, teda piatok.

Máme jedno obmedzenie. Keďže ide o čerstvý tovar, doručiť ho môžem osobne len v Nitre alebo Bratislave, tento piatok.

Jeden z vás vyhrá balíček týchto čili papričiek, plus zopár našich klasických feferóniek odrôd Damián, Kilián a Kristián. Môžete si ich usušiť, pomlieť, zavariť alebo hoci aj vyrobiť z nich vlastné „tabasco“.

A čo stánok?

Ten otvoríme už čoskoro, hneď ako dostanem od Petra všetky podklady.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.