Omrvinky: festivaly, mrazený jogurt a súťaž

Asi pred týždňom som začul ráno spievať vtáčiky. Naváľalo síce snehu, ale oni už zrejme vedia svoje – že ide jar. A hneď nato som dostal prvé dátumy tohtoročných festivalov jedla. Sú tu skoro jarné Omrvinky.

Tohtoročné foodfestivaly

Poznáme zatiaľ dátumy troch akcii. Prvým je Slovak Food Fest na Bratislavskom hrade. Bude sa konať od 25. do 27. mája. Presne v rovnakom čase sa bude konať už 6. ročník festivalu jedla v Prahe – Prague Food Festival. O mesiac neskôr bude v Košiciach Gurmán Food Fest. Navštíviť ho budete môcť od 22. do 24. júna, miesto ešte nie je isté, pretože to pôvodné je v rekonštrukcii.

Čakáme ešte na termín Gurmán Festu v Bratislave, aj ďalších v okolitých krajinách. Dátumy budeme priebežne uverejňovať v kalendári. Ak ste ho doteraz neobjavili, je v pravom stĺpci stránky.

Mrazené jogurty v Bratislave

Kurt Frozen YogurtPrechádzka Panskou ulicou bola ešte pred pár týždňami trochu depresívna. Pár zavretých podnikov a vymretá atmosféra. Dnes som na jednom z výkladov našiel oznam, že tam čoskoro otvorí Kurt Frozen Yogurt. Mrazený jogurt je teraz tak trochu nová módna vlnka, tak som zvedavý, nakoľko udrie na naše gastronomické brehy.
Podľa stránky nového obchodu ide o rakúsku firmu, ktorá má jediný obchod vo Viedni a toto bude druhá pobočka. Uvidíme, či sa do ponuky dostane aj dobrá káva, čaj od Demmera a horúca čokoláda od Zottera.

www.kurtfrozenyogurt.com

Súťaž o syrovú kyticu

Syrová tortaDlžíme vám ešte jednu súťaž v súvislosti s novým stánkom v našej Tržnici. Cenu do súťaže venuje Farma Tuška, je to syrová „kytica“ ako na fotke.
Pravidlá súťaže sú jednoduché, odpovedať na jednoduchú otázku: aký typ syra sa používa na syrové kytice?
Správne odpovede posielajte len emailom na adresu delikatesy zatočenýznak klimo bodka net najneskôr do piatku polnoci, 24. februára 2012. V predmete správy obligátne heslo Súťaž. Jediného víťaza alebo víťazku vyhlásime tu v doplnení článku nasledovný deň, teda sobotu 25. februára 2012.

Vyhodnotenie súťaže

Na otázku bola jednoduchá odpoveď, boli to parenica a korbáčiky. Dostali sme 15 správnych a jednu nesprávnu odpoveď. Výhercom syrovej kytice sa stala Zuzana Hrabovská z Ružomberka. Gratulujeme! Cenu posiela priamo Farma Tuška, ktorej sme preposlali kontaktné údaje.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.