Omrvinky: majstrovstvá sveta baristov, raňajky do postele a súťaž

V Melbourne práve teraz prebieha svetová súťaž kávy, na ktorej je aj náš Majo Plajdičko. Spustilo sa niekoľko rôznych donáškových služieb pre potraviny a máme ďalšiu súťaž. Sú tu májové Omrvinky.

Majstrovstvá sveta baristov

Marián Plajdičko má prvé kolo za sebou, konkurencia vraj bola tento rok silná. Predbežné výsledky ešte nemáme, ale zatiaľ si môžete pozrieť video s jeho vystúpením. Držíme palce Majo!

Donáškové služby

V poslednom čase sa u nás roztrhlo vrece s donáškovými službami potravín. Robí ich Tesco, ale nájdu sa aj tematické. Napríklad www.vardoma.sk ponúka, že vám pošle suroviny aj s receptom na konkrétne jedlá. Priznám sa, že neviem celkom dobre nájsť výraznú výhodu tejto služby. Keď sa dnes dá vytlačiť recept aj so surovinami, prípadne stále najlepšie funguje zháňanie osvedčených receptov „per huba“, čiže od priateľov.

Zároveň podniky začali objavovať raňajky. Hlasnejšie ich presadzuje nové bistro Mondieu aj bratislavská donášková služba Bruncher. Vlastne, v tomto prípade je to skôr raňajko-obed. Nie každému môžno bude sedieť výber všetkých potravín, ale snažia sa. Pečivo je od rakúskeho Naglreitera, ponúkajú aj čerstvé ovocné šaláty a nájdete tu dokonca paštéty od foodbloggera Tomáša Babinca z foodissimo.sk. Čo ma prekvapilo, vedia vám spraviť aj kávu. Normálne že medzi dvermi. Nie z termosky, ale z tohoto zázraku.

Služba samozrejme nie je najlacnejšia, ale viem si predstaviť poslať ju niekomu ako milú pozornosť. To je zrejme aj hlavný cieľ tejto služby, nie pokrytie každodenných raňajok. Musím uznať, že ich stránka je premakaná do detailov, pri jednotlivých potravinách je dokonca ich zloženie. Plus balíčky vedia prispôsobiť, ak má niekto napríklad alergiu.

Súťaž

V obálke máme jeden voucher na donášku raňajok v rámci Bratislavy. Môžete ho použiť na ktorýkoľvek z balíčkov mimo toho najdrahšieho. Kto ho vyhrá? Jeden z vás, ak predým odpovie na našu otázku a vyberieme ho. Zatiaľ najťažšia súťažná otázka znie: čo zvyknete raňajkovať?

Odpoveď nám pošlite najneskôr do nedele 26. mája 2013 polnoci. Jediného víťaza alebo víťazku vyhlásime nasledujúci deň, teda v pondelok 27. mája 2013 v tomto článku. Odpovede posielate len emailom na adresu delikatesy zatočenýznak klimo bodka net, s heslom Súťaž.

Pre istotu zopakujem, že služba funguje v Bratislave. Súťaže sa môže zúčastniť každý, ale logicky, raňajky bude môcť poslať len niekomu v našom hlavnom meste.

Vyhodnotenie

Ďakujeme za všetky odpovede, dostali sme ich spolu 39. Vo vašom raňajkovom výbere jednoznačne vyhráva pečivo, často sa objavil kváskový chlieb. Nechýbali kaše, káva, ovocie, ale našli sa aj takí, ktorí napísali, že neraňajkujú.

Zo všetkých emailov, ktoré sme dostali, sme vybrali jediný, ktorý dostane voucher od služby Bruncher. Vyhráva ho Daniel Šenkýř z Bratislavy, gratulujeme a cenu posielame postou.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (1)

  1. Gratulujeme výhercovi a ďakujeme aj my za vaše odpovede! :-)
    Tím Bruncher.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.