Omrvinky: nový magazín a k nemu pár maličkostí (+súťaž)

Objavil sa nový magazín, k nemu vám pribalím pár akcii, ktoré budú už onedlho. Sú tu krátke ale hutné Omrvinky.

Magazín Pyré

Magazín Pyré

Vyšlo nulté číslo a vyšlo ho 400 kusov. Vydáva ho občianske združenie Gustáv s podtitulom Magazín o chutiach, farbách, vôňach a tvárach. Pomerne hrubý zväzok by mal vychádzať raz za štvrť roka a je monotematický. Téma nultého čísla je Trh a pri čítaní zistíte, že ju autori článkov prebrali do parádnej hĺbky. Od článkov o histórii trhov, cez rôzne recepty až po cestopisy a teda cudzokrajné trhy. Krásna robota, delikatesne aj graficky.

Časopis sa zatiaľ objavil len v pár vybraných bratislavských podnikov, ale mapa predajcov sa s novým decembrovým číslom vraj rozrastie. Časť článkov je zasa na ich webe. Viem aj cenu, hrubšie prvé číslo by malo stáť okolo 8 €.

www.pyre.sk

Súťaž

Ak sa chcete dostať k nultému číslu, jeden výtlačok máme pre jediného víťaza v súťaži. Stačí ak nám pošlete správnu odpoveď na otázku: Kde sa prvý krát prezentovalo nulté vydanie magazínu?

Správne odpovede posielate iba emailom na delikatesy zatočenýznak klimo bodka net najneskôr do stredy 2. októbra 2013 polnoci. Víťaza vyhlásime nasledujúci deň, teda vo štvrtok 3. októbra 2013 v tomto článku. Heslo: Súťaž.

Vyhodnotenie

Otázka to nebola ťažká, aj preto všetkých 31 odpovedí, ktoré sme dostali, bolo správnych. Prvý krát bol magazín Pyré prezentovaný v rámci Bratislava Design Week-u 2013 a na prvom potravinovom trhu v znovuotvorenej bratislavskej Starej tržnici.

Spomedzi všetkých odpovedí sme vybrali jednu, ktorá vyhráva nulté číslo magazínu. Je od Jany Dragulovej z Malých Uheriec. Gratulujeme, cenu posiela priamo vydavateľ magazínu.

Festival kávy v Prahe

Včera som si kúpil lístok a začínam sa parádne tešiť. Akcia sa bude konať v Novoměstskej radnici na Karlovom náměstí 1/23 už túto sobotu, teda 5. októbra. Vstupné v predpredaji stojí 150Kč, namieste 250Kč.

Akcia má aj doprovodný program v kaviarňach po celom meste. Na samotnom festivale budú ukážky praženia, cupping, prednášky a stánky 18-tich kaviarní.

www.coffeefest.cz

Karlovský gastrofestival

Už som ho tu spomínal v článku o Valašsku. Bude tento víkend, od 4. – 6. októbra vo Veľkých Karloviciach, kúsok za hranicami. Bude na ňom aj súťaž o najlepší valašský frgál.

www.karlovskygastrofestival.cz

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.