Omrvinky: veľká kopa festivalov a pár malých správ k tomu

Jar vždy prináša nové veci. Len tento rok bude zmien o niečo viac. Sú tu jarné Omrvinky.

Festival v Medickej už nebude v Medickej

Gurmán fest Bratislava sa sťahuje do parkovej časti dostihovej dráhy v Petržalke. Dôvod je miesto, do záhrady uprostred mesta sa rozšírenie nevojde. Dávam organizátorom za pravdu, miesto krásne, ale uličky boli pri niektorých stánkoch naozaj úzke a bol problém prejsť.

Festival sa bude konať 30. mája až 1. júna, bude na ňom 25 reštaurácii, meniť sa bude aj systém vstupného, vraj smerom dolu. Všetky ostatné informácie nájdete na stránke festivalu www.gurmanfestbratislava.sk.

Festival na hrade sa tiež mení

Slovak Food Festival na Bratislavskom hrade možno vypočul kritiku a tento rok zaradil do programu o niečo zdravšie varenie. Pozval ako hosťa Zdeňka Pohlreicha a ambasádorky Jamieho Olivera na Slovensku, Janicu Lacovú a Anetu Orosiovú. Smeruje to teda k miestnym produktom a zdravšiemu vareniu, som zvedavý na skutočný výsledok.
Festival sa bude konať 22. – 25. mája, všetky informácie nájdete na stránke festivalu www.slovakfoodfestival.sk.

Festival rómskeho jedla pokračuje

Gipsy Food Festival

Spomínam si, že tento festival sa už konal. Tento rok ho organizuje nadácia Divé maky, ktorá podporuje talentované rómske deti. V bratislavských reštauráciách budú ponúkať napríklad žufku, marikľu aj pešvare. Ochutnať sa budú dať napríklad v El Gaucho, St. Marten, Pohoda Caffe, Funki Punki, Lemon Tree, Pod Kamenným stromom a v Prašnej bašte. Všetko od 7. – 13. apríla.

Všetky informácie aj s receptami nájdete na pekne spravenej stránke festivalu gipsyfoodfestival.divemaky.sk.

Nový rebríček Trend Top Reštaurácie

Dá sa povedať, že v tomtoročnom hodnotení prevažujú podniky, kde je majiteľ zároveň šéfkuchár. Ale k veci. Na prvom mieste skončili spoločne Afrodita a Fou Zoo, v tesnom závese Mlyn 108, Culinarium a Albrecht. Kompletný rebríček aj podľa jednotlivých krajov nájdete tu restauracie.etrend.sk/restauracie-aktuality/najlepsie-restauracie-hotely-a-penziony-slovenska-2.html.

Ešte jeden festival kávy

Po Coffee Feste v Bratislave sa bude konať ešte jeden festival zameraný na kávu. Bude v Banskej Bystrici, 26. apríla v kaviarňach po celom meste a v Záhrade – centre nezávislej kultúry. Súčasťou festivalu majú byť ochutnávky slovenských pražiarní, workshopy s Mariánom Galuškom a ďalší program.

Všetky informácie o akcii nájdete na stránke festivalu coffeefiesta.sk.

Ďalší Trafovegabarter

Je to malá nitrianska akcia, v galérii Trafačka. Konať sa bude už štvrtý krát, 6. apríla. Stretnete tu tri známe foodbloggerky a budete sa môcť naučiť pár nových receptov.

Podrobnejšie informácie o akcii na stránke projektu www.facebook.com/events/1482039808674404/.

Kto vám navarí?

Napríklad niekto, koho ste si cestou z práce našli na mape. Nápad pochádza z Holandska a je pomerne jednoduchý. Ak nemáte čas niečo si uvariť, alebo chcete ochutnať niečo nové a zaujímavé, môžete si to kúpiť u niekoho, kto to navaril a chce sa podeliť. Do ktorého tábora sa pridáte? K tým čo navaria alebo k tým, ktorí prídu ochutnávať?

www.ktominavari.sk.

P.S.

Zabudol som na inú dobrú akciu? Viete o nejakej? Pošlite ho do komentárov pod článkom, ďakujem.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.