Omrvinky: známa a dobrá kniha, súťaživí baristi aj nože pre 4-ročných

Neviem ako u vás, ale môj rok sa rozbehol ako besný kôň. Cesta je zatiaľ dobrá, len z tempa sa mi točí občas hlava. Pretlak informácii posúvam do prvých tohtoročných Omrviniek.

Nové vydanie knihy Kuchyňa starých materí z Liptova

Kuchyňa starých materí z LiptovaO tejto nenápadnej knihe sme písali už pri jej prvom vydaní. Medzičasom vyšlo druhé a pred mesiacom už aj tretie doplnené vydanie. Kde ho zoženiete? Tu je zoznam:

ÚĽUV v Bratislave
www.valachshop.sk/remeselne-vyrobky/kuchy%C5%88a-starych-materi-z-liptova
www.lestachknihy.sk/shop/kucharske-knihy/kuchyna-starych-materi-z-liptova-2.html
kníhkupectvá v Liptovskom Mikuláši
Slow Food Pressburg a Slow Food Tatry v rámci ich akcii

Danubius Gastro a Majstrovstvá Slovenska baristov 2014

Koncom mesiaca, od 31. januára do 2. februára sa bude v bratislavskej Inchebe konať tradičný veľtrh gastronómie. Tam sa presunula aj slovenská súťaž v príprave kávy. Bežte sa pozrieť.

asociaciakavy.wordpress.com/2014/01/08/do-majstrovstiev-slovenska-barista-2014-ostava-menej-ako-mesiac/
www.incheba.sk/vystavy/danubius-gastro-6632.html?page_id=6632

Nový vylepšený scuk.cz

Nový scuk.cz

Scuk už funguje nejaký ten rok, ale v hneď zo začiatku tohoto podstúpil serióznu premenu. Grafickú aj funkčnú. Ak máte často cestu do Čiech a chcete pomôcť pri hodnotení podnikov, môžete sa zaregistovať. Cuketka a spol, držím všetky palce aj hrnce.

www.scuk.cz

Pár farebných nožov, do svadobnej výbavy aj pre deti

Opinel Le Petit Chef

Opinel je moja srdcovka. Fajnová švédska ocel Sandvik a príjemné drevené rúčky, to sa nedá nemilovať. Keď mal náš krpec dva roky, dostal svoj prvý nôž a bol to práve malý červený Opinel. A áno, už sa stihol porezať, ale odvtedy sme bez problémov, krájame zeleninu aj chlieb. Deti sú zázračné a dokonca aj trpezlivé, ak im veríte.

Teraz vidím pokračovanie, parádnu detskú sadu Petit Chef. A popri kochaní sa natrafil aj na slušnú základnú výbavu pre dospelákov. Obe stoja rovnako 39,20 €.

vasekuchyne.sk/sk/opinel-detsky-kucharsky-set
vasekuchyne.sk/sk/opinel-set-les-essentiels-50colours

A pritom taká blbosť

Paličky na jedenie sú tu asi 4.000 rokov. Tie najlacnejšie v ázijských fast-foodoch sú spojené a treba ich rozlomiť. Videl som aj parádne lakované, rôznych tvarov aj farieb. Niekto ich dokonca spája gumičkou alebo štipcom aby s nimi vedel lepšie jesť. Všetko toto ide bokom pri tomto vynáleze. Stále platí, že najkrajšie veci sú tie najjednoduchšie, že?

www.fastcodesign.com/3024347/finally-the-chopstick-gets-a-makeover

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (1)

  1. tie palicky vyzeraju mozno pekne, ale jest by som nimi nechcel, vyzeraju extremne neprakticky na drzanie, fajn pre snobov na ukazovanie, ale pre obycajnych ludi su lepsie tie najlacnejsie bambusove okruhle co sa proste rozlomia, ostatne ako pzoeram teraz po napisani tamojsie komentare ludia co ich pouzivaju im vytykaju to iste plus cistenie/schnutie

    ked uz nejaky vylepsenie paliciek, tak sa mi daleko pozdava toto (co je naozaj prakticke pre nudlove polievky), usetri to zbytocny pribor navyse, takto vyzera jednoduchy a prakticky dizajn (aj ked s otaznym cistenim):
    http://www.toxel.com/tech/2013/11/16/straw-chopsticks/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.