Omrvinky zo zásuvky

Zásuvka

V tejto zásuvke sa schováva mimo pokrievok a misiek aj všeličo iné. Keď ju otvoríme, svet už nebude ten, čo doteraz býval. Teda aspoň pre nás nie… Sú tu ďalšie jarné Omrvinky.

Nový život a zmeny s tým spojené

Dôvod, prečo sa sme v poslednom čase na deliaktesy.sk ubrali plyn je prozaický ako jar sama. Od istého času sa zmenil charakter môjho života aj varenia. Prijal som výzvu variť svojej milovanej, ktorej sa kompletne zmenili chute. Možno to poznáte, kyslé uhorky s koláčom a podobne trafené kombinácie. Túto výzvu onedlho dúfam vystrieda iná, ešte väčšia. Variť pre malého človiečika.

Podobným prerodom prejde už čo nevidieť aj stránka delikatesy.sk. Tentoraz bude revolúcia nanajvýš prívetivá k vám, čitateľom. Stránka naberie na pravidelnosti, vypadnú z nej neprehľadné položky a bude viac článkov. Budeme k tomu síce potrebovať pomoc zvonka, ale myslím, že sa všetko podarí ako má. Ostatné vytiahneme zo zásuvky v máji.

Majstrovstvá baristov menia mesto

Komárno je out, Žilina je in. Mesiac pred majstrovstvami baristov sa v Komárne udiala náhla zmena, ktorá donútila organizátora zmeniť flek. Kávičkári sa teda presúvajú do Žiliny, kde sa budú konať v Grand Caffé Brasserie na Sládkovičovej ulici.

Ako si zo someliérov škaredo vystrelili

Tiež si občas myslíte, že kvetnaté reči a vínne prívlastky sú občas riadne pritiahnuté za vlasy? Zrejme si to isté myslel aj Frederic Brochet z univerzity v Bordeaux. Ešte v roku 2001 pripravil humorný test pre 57 someliérov. Rozdal im dve vzorky vín. Vlastne, v oboch prípadoch išlo o rovnaké biele víno. Jednu zo vzoriek však zafarbil červenou potravinárskou farbou. Čudovali by ste sa, koľkí cítili v tom ofarbenom chuť ríbezlí a čo ja viem čoho ešte. Že je to ofarbené biele víno neuhádol nik… Podobných testov sa udialo viac, tu si o nich prečítate viac.

50 top reštaurácii sveta

Povedal kto? Asi 800 popredných osobností gastronómie z celého sveta, samozrejme za výdatnej pomoci sponzorov. Cena nie je žiadnou novinkou, naopak. Riešia sa tu už také veci, kto klesol a kto si tento rok polepšil v bodovaní. Budem stručný až nudný, vyhrala dánska Noma. Potešila ma však aj kategória Najlepšia kuchárka, ktorú tento rok vyhrala 41-ročná Anne-Sophie Pic z Francúzska. Všetky ostatné rebríčky nájdete na oficiálnej stránke súťaže – www.theworlds50best.com.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (3)

  1. Lenka F.

    Krásná zpráva! Přeji hodně štěstí a radosti!

  2. :) gratulujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.