V sobotu jahodujeme v Nitre

Od Festivalu chutí Nitrianskeho kraja nás delí už len jeden deň, ale už teraz je jasné, že bude najjahodovejší zo všetkých doterajších ročníkov.

Najviac ma po predošlých horúčavách a minuloročnom daždi zaujíma počasie. Predpoveď zatiaľ  hlási na túto sobotu jasno až polojasno a 26 – 31°C. Zapneme fontánu a dokola rozostavíme slnečníky aj živú zeleň.

Konečný počet vystavovateľov sa dnes konečne ustálil na počte 34. Neviem čo stalo, ale naprieč celým festivalom sa nám objavuje magické číslo tri. Budete môcť napríklad ochutnať tri jedlá z trhaného mäsa – teľací bok v zemiakovom chlebíku, žemličky s trhaným plieckom z diviaka z tríbečských lesov a bravčový burger s cibuľovo – jahodovým džemom.

Malých výrobcov sajdrov na Slovensku zrátate hádam na prstoch jednej ruky a pritom traja z nich sú z Nitrianskeho kraja – Jablčnô, Martin’s Cider a Kastler, všetci prinesú svoje nápoje aj novinky.

Kastler Cider z Nových Zámkov

Tri budú aj pivá, ktoré uvarili v Nitre – jahodový red ale z Hop Grup, Trogár so svojou novou 10° a Beer Time z vlastnej kočovnej produkcie spomienku na nitriansky ležiak podľa pôvodnej receptúry.

Jahodová red ale z Hop Grup

Stánky s kávou budú tiež tri, pražiarne Green Plantation a Bean Up doplní kaviareň a obchod Rosetta.

Rosetta Coffee Shop

Streetfood zóna má tiež trojku – trojicu stánkov so Šporheltníkmi, burgrami a tacos z Bearded Brothers a festivalovými chuťovkami od Delish Freak.

Tri budú aj menšie vinárstva – Koos Winery zo Slepčan, Žitavské vinice z Uľan nad Žitavou a Velkeer z Veľkého Kýru.

Martina Koóšová z Koos Winery

Flank stejk na hroznovo-jahodovom šaláte z Unicafe

Ak chcete vidieť kompletný zoznam aj s fotkami, mrknite priamo na stránku akcie www.festivalchuti.sk.

Aj keď akcia začína až od 13:00, už doobeda začne Deň otvorených dverí v Divadle Andreja Bagara spolu s Dňom detí. Deti zabavíme aj na festivale v stánku s medom, kde si budú môcť robiť sviečky alebo v stánku s maľovaním na tvár.

Teším sa na vás všetkých a verím, že si užijete festival aj jeho chuťovky.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *