Bojnice sa pomaly prebúdzajú

Za posledné roky tu vidno zmeny. Promenáda v centre má atmosféru, ktorú konečne začali dopĺňať aj slušné podniky. Napríklad Biograf, čiže Staré kino.

Na tento podnik sme dostali tip už pár týždňov dozadu a hneď od viacerých ľudí. Vopred som pozrel ponuku a v podstate aj vedel, čo budem chcieť ochutnať. Už na mieste vyzeral podnik lákavo, vonku lampáše, ponuka napísaná na tabuliach, k tomu dobré pivo. Vnútri je Biograf zariadený takmer ako kino, vonkajšia terasa krásou už trochu zaostáva. Asi najviac kvôli obrovskému šiatru nealko značky. Inak je sedenie príjemné, sú tu deky a stoly majú dostatočné rozostupy.

Biograf, teda Staré kino v Bojniciach

Chytili sme posledný voľný stôl na terase, vnútri nesedel takmer nik. Čašník stojaci vo dverách nás usadil a onedlho sa zjavila usmievavá servírka. Ako prvé priniesla vymaľovánku a ceruzky nášmu malému, až potom nám podala kartu so sezónnou ponukou a jedálne lístky aby sme si mohli v kľude vybrať. Malý bude mať tri a niečo podobné sme v podniku doteraz nezažili. Kľudný rodič zároveň znamená aj kľudné dieťa. Podnik, ktorý si toto uvedomuje a aktívne na tom pracuje, má u mňa pochvalu.

Biograf

Objednali sme slepačí vývar (1,60€) a zemiakové placky (1,50€), ďalej kačaciu pečienku s jablkami (3,70€), steak z lososa s cuketou (9,30€), gnocchi s hubovou omáčkou (6,30€) a jedno nealko kvasinkový Paulaner (2,30€).

Najprv prišla na stôl polievka. V nej slíže aj kúsky kuracieho mäsa. Chuťovo viac-menej v poriadku, ale obom sa nám zdala tesne na hranici svojej životnosti. Ešte kúsok a povedal by som, že skysla od slížov.

Servírka nezabúdala udržiavať konverzáciu a onedlho priniesla predjedlo, kačacie pečienky na grilovaných jablkách. Bola chutná a mäkká. V kombinácii s ríbezľovým džemom a korením aj primerane zaujímavá.

Kačacia pečienka s jablkami

V akurátnom čase po predjedle prišli na stôl hlavné jedlá, teda losos a gnocchi. Ryba bola dobrá a trochu suchšia. Omáčka kôprovala ako mala, len štyri kolieska cukety sa skôr strácali. K tomuto jedlu by som nedával prílohu, ale radšej popracoval na zelenine, príliš dávala najavo, že je na tanieri dopočtu.

Steak z lososa s cuketou

Gnocchi s hubovou omáčkou

Gnocchi vyzerali na prvý pohľad ako varený cícer, teda malé guličky. Húb a parmezánu v nich bolo akurát, jedlo bolo chutné a porcia sýta. Časom mi však začalo niečo vadiť. Potom som si všimol mleté farebné korenie, zrejme trademark miestneho kuchára. Bolo prakticky všade a zostalo ako dochuť v ústach ešte pár hodín po návšteve podniku. V predjedle a v kombinácii so sladkým džemom to bolo zaujímavé, už menej pri každom ďalšom jedle, ktoré sme dostali na stôl.

Záver

Najchutnejšie a čerstvé boli pečienky, zvyšok už boli skôr kúpené základné polotovary vylepšené o domáce omáčky. Táto kombinácia by nemusela byť nutne zlá, ale určite potrebuje lepšie dochutenie. Napríklad bylinky namiesto všadeprítomného korenia. Pod bylinkami nemyslím obligátnu petržlenovú vňaťku.

Podnik si nás získal najviac personálom a úrovňou servisu. Napríklad k predjedlu bol zodpovedajúci príbor, čašníčka usmievavá, nemali sme väčšie výhrady. Chválim za sezónnu ponuku vyskladanú na ponuke syrov z Kozieho vŕšku aj výber piva. Odhadujem, že silnejšou stránkou podniku sú skôr mäsá a stejky. Svoju obligátnu kávu som tentoraz netestoval, ponúkali Puro. V porovnaní s ostatnými reštauráciami v meste je Biograf dobrá a slušná voľba, zrejme sa sem ešte vrátime. Naša celková útrata bola 26,20.

Biograf
Hurbanovo námestie 42
Pálffyho ulička
972 01 Bojnice
biografrestaurant.sk


View Reštaurácie in a larger map

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (2)

  1. Biograf bol kedysi fakt super, mam pocit, ze sa v poslednej dobe pokazili. Ale aj tak, ked sa chceme najest v centre Bojnic, stale je to jednoznacna volba. Najma s detmi je to naozaj fajn, lebo okrem omalovaniek ich aj hracky na chvilu zabavia. Personal je naozaj velmi prijemny za kazdych okolnosti.
    Este dalej od centra odporucam salas viglas. Zrekonstrovany a tiez tam dobre varia. Deti potesi vonkajsie ihrisko.

    1. Nikdy viac v tejto krčme neminiem čo i len cent….kedysi 100 bodov dneska obyčajny podnik ktory za tie ceny nezodpoveda ani jedlom a ani servisom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.