Impresia – a čo ste nepovedali skôr?!

Podnik som našla v podstate náhodne – pršalo, tak sa nám nechcelo tatáriť do mesta a keďže bývam čo by kameňom, dali sme reštaurácii Impresia šancu.
Leží v type budovy, ktorý zvonka zvyčajne vopred odsúdim ako ‚Äûkancelárska“, takže z princípu bývam ostražitá. Podniky, ktoré žijú z obedových menučiek pre okolité kancle, bývajú väčšinou dosť otrasné. No a tá veta z názvu je to, čo mi napadlo, keď som vložila do úst prvý krát vidličku.
Tak aby bolo jasné: aby som šla niekam jesť hneď na druhý deň a dala si presne to isté, sa mi zasa tak často nestáva. Impresia ma ale viac ako len presvedčila a budem na ňu pokojne prisahať pred bohom i senátom najvyššieho súdu.
Interiér rozľahlého podniku je súčasný, má moderný lounge štýl (také to pásikavé drevo and all that jazz), efektne šmrncnutý dotykom exotična – ratan, rôzne pletené trávy a slamy. Elegantné a celkom fajn, bez gýča. Špagátikové závesy oddeľujúce jednotlivé boxy len natoľko husté, aby ste sa mohli ešte trošku pret≈ïčať. A ozaj príjemné gaučíky.
Personál školený a extrémne slušný, možno len trošku znervóznený (žeby pod prísnosťou našich evidentne zmlsaných, rozmaznaných pohľadov?). Ale napokon sa tu naozaj nemuseli ničoho báť. Dali nám totiž dobre najesť.
Keď v Impresii otvoríte menu, pochopíte, prečo máte vedľa stola ten pomerne veľký odkladací priestor. Predsa na prázdne taniere! Predjedlo: sépiové rizoto s grilovanými kalamármi. Dali sme si jedno napoly a o posledné sústa sme sa trochu aj pobili. Bolo to lahodné, osviežujúce, sexy; prebúdzajúce dravosť po ďalších ochutnávkach. Môj spoločník pokračoval Malajskou kokosovou polievkou s kúskami kuriatok a kreviet s orientálnou pastou. Híkal a ochkal nad štipľavosťou, ale nadmieru spokojne. Ja som si dala selekciu syrov – to je vždy taký testík kvality. Viac ako často je totiž gramáž smiešna, selekcia nudná a doplnkové pochutiny žiadne alebo zúfalo otrepané. Ale všetko bolo inak.
Tu musím podotknúť, že ako správny (príšerný) snob nie som zástanca doggy bagov. Radšej dám zvyšky sk≈ïmiť spoločníkom alebo ich tajne oplačem, ako by som si ich mala nechať zabaliť. Z Impresie som spokojne odchádzala s veľkou krabicou napratanou mohutnými hrudami skvelých syrov a dojedala som ich ešte niekoľko dní. Zriedkakedy vidíte mimo sekcie hlavných jedál taký poctivý kus žvanca. Syry s plesňou modrou i bielou, zrelé, v správnej teplote, preliate skvelým figovým čatní, ozdobené hviezdičkami anízu a veľkými, zdravím kričiacimi vlašákmi – hotová básnička. A to ma ešte čakal šalát.
Odskúšala som trpezlivosť personálu spešl požiadavkou na výmenu surovín – šalát pôvodne kurací som si nechala pripraviť s morskými potvorami. V ponuke Impresie je aj šalát so seafoodom, ale zlákala ma vízia medovo-horčicového dressingu a pražené mandle v tom kuracom, tak som si to nechala namiešať inak. Vyhoveli bez rečí či zdvihnutého obočia. A bolo to fenomenálne.
Obrovské kusy kvalitných potvor, skvele pripravených, čerstvých, dokonale jemných a tuhých zároveň – ak ste už pretrpeli nejeden údajne morský pokrm, ktorý servírujú v iných lokáloch, Impresia vás zaručene dojme a uchváti. Šalát sa dá vďaka veľkosti spásť ako hlavné jedlo, bude vám úplne stačiť. Čím ale nemám na mysli, že máte oželieť tie božské predkrmy či dezert!
Môj spoločník sa šťastne napchával sépiovými cestovinami s variáciami lososa a limetovou smotanou. Nenechal ani omrvinku.
Na druhý deň sme s výberom fleku na obed ani trochu neváhali a objednali sme si pekne do radu to isté. Kuknite si ale stránku, mňa oslovili nočné fotky podniku a pôjdem tam čoskoro isto aj na večeru. Možno že trocha romantiky zážitku dodá až neznesiteľnú dokonalosť.
Impresia je jednoducho neskutočne príjemné miesto – elegantný, akurátne nóbl interiér, úslužný a pozorný personál, lákavé menu i jedlo samotné pripravované s nečakanou fantáziou a nekonečnou láskou k žranici, ktorú oceňujem a viac ako radostne zdieľam.

Ceny: viď vyššie
Hodnotenie: 5 hviezdičiek!

(pozn. Deli: ide o reštauráciu Impresia v Bratislave, nie tú v Žiari nad Hronom)

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (8)

 1. ulicnik24

  No ako pozeram, ceny riadne ale podla vahy aj riadne porcie, nie ako taky robinson v auparku, ten by som teda enodporucal nikomu.
  Teraz som tyzden testoval kvality ruskeho hotelierstva a bolo super, ceny v 4* hotely na urovni tejto restiky ale kvalita, ochutenie porcie a obsluha na super urovni

 2. kde je nejaký kontakt na tú reštauráciu, nič nevidím.

 3. ulicnik, ďakujem.

 4. ano, to je ona!!!!:-) dakujem aj ja..

 5. Mno tak tvoj typ s tou Indiskou restauraciou bol proste SKVELY. Takze myslim si ze na vyrocie co nas tento rok caka zajdeme sem. (aj ked ja sa musim priznat, ze mna vlastne vase vybrate menu az tak neohurilo, lebo ja morske potvory a ryby nejem :)))) hrozne viem, ale nemozem si pomoct :) ale viacej tam toho vyzera skvelo :)

 6. Libor Fikr

  Tak restaurace vypadá dosti stylově. Dám si tlačenku, jitrničku se zelím a pudink. Ano, vše medium … Děkuji.

 7. Váš účet pane … Cože ? Máte asi rozbitou pokladnu, nemýlím-li se …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.