Na Dunajskej pribudol jeden veľký stôl, polievky a falafle

Rovno oproti Julovi Satinskému bolo predtým bistro Henry. Dnes je tam tiež bistro, ale vegánske. Volá sa Made with Laf a bol som tam na prvú ochutnávku.

Made with laf na Dunajskej

Napriek tomu, že predošlý podnik nemal zlú ponuku ani interiér, nepodarilo sa mu preraziť a zavrel v relatívne krátkom čase. Aj preto som bol zvedavý, čo s priestorom urobí nový koncept. Mierne sa ubralo z miesta v prospech kuchyne a hlavnú úlohu prebral pult. Takže podnik je skôr na jedlo so sebou než na vysedávanie. Stále je tu však pár miest na sedenie. Dva malé stolíky v kútoch, inak len jeden veľký stôl uprostred. Je tu veľa svetla a relatívne čulo. Ponuka nie je písaná na tabuliach, ale namiesto nich zvolili širokú rolku papiera, ktorá je povesená nad pultom.

Podnik má v ponuke falafel, šaláty, džúsy, smoothies a raw dezerty. Nemal som chuť na polievku ani už pomerne štandardizovaný wrap, tak som si vybral falafel burger s hranolkami (5€). Usadil som sa a pozrel si ponuku podrobnejšie. Zahliadol som fritz-kolu a kávu ebenica. Nikde na dohľad som však nevidel kávovar.

Netrvalo dlho a slečna mi na stôl priniesla jedlo. Ospravedlnila sa, že hranolky sú už tiež na ceste. Servírujú na miskách z lisovaných palmových listov, príbor je taktiež recyklovateľný.

Falafel burger

Burger vyzeral chutne, bolo v ňom vidieť cibuľu, uhorky aj dresing. Chuť bola viac než dobrá, len škoda, že sa po pár hodinách zmenila na ťažobu v žalúdku. Možno bol falafel vypražený viac, než je príjemné. Nie, nebolo to tým, že by som nebol na tento typ jedla zvyknutý, cícerové praženky si robievame doma pomerne často. Hranolky boli dobré, hrubšie a jemne okorenené.

Pri druhej návšteve som ochutnal polievku. Mali práve na výber hráškovú a rajčinovú, pri oboch bolo slovíčko raw. Vybral som si hráškovú (1,90€) a usadil sa k malému stolíku. Po chvíli prišla v zaujímavo zdobenej porcelánovej miske. Uprostred tekvicové semienka a pár kvapiek tekvicového oleja. Chutila naozaj dobre, v pozadí tomu sekundoval cesnak, ale len v akurátnej sile.

Záver

Ponuka je zaujímavá aj preto, že dovoľuje niekoľko kombinácii. Ak si navyše objednáte niektoré z drahších položiek, polievka bude o euro lacnejšia. Takto sa dá vyskladať pomerne pestré jedlo.

Priestor v prvom rade sála svetlom a teplom, čo je pre gastro ideálna kombinácia. Obsluha je ochotná a teraz v začiatkoch som videl prakticky stále prítomnú majiteľku/prevádzkárku. Podnik sa otvorene hlási k tomu, že snaží byť ekologický a čo sa zamestnancov týka, vyhľadáva napríklad slobodné matky a ľudí v menej priaznivej situácii. Viem si predstaviť, že podobná  prevádzka vie vyprodukovať slušnú kopu odpadu. Aj preto dúfam, že tie palmové tácky skutočne končia v komposte.

Inak som mal z Made with laf zatiaľ dobrý pocit. Ak sa udržia, bude v trojuholníku medzi Kubistom, Soho a Pivovarskou reštauráciou pestrý výber.

Made with laf
Dunajská 34
Bratislava
www.facebook.com/made-with-laf-821088167987116

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (2)

  1. Falafel s hranolkami za 5 eur sa mi zdá dosť predražený. Ale jasne, ceny si tvoríme sami.

  2. BeerMan

    Fajn článok, asi mrknem, netušil som, že aj varia. BTW slovenčina nepozná slovo hranolky:
    http://slovnik.azet.sk/pravopis/?q=hranolky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.