Na kávu do Brew Baru v Bratislave

O podniku sme už písali v minulých Omrvinkách. Prvý svojho druhu v Bratislave, pripravuje kávu alternatívnymi metódami, popri tom ale dostanete aj espresso. Bol som ochutnať.

Brew Bar je v tržnici Freshmarket, čiže bývalej Ikea. Nájdete ho vzadu, hneď vedľa makrobiotickej jedálne. Vonku pár stolov a skromné zariadenie. Je tu stroj na espresso, kopec zelených konvičiek aj malý, ale živý kávovník. Za barom stojí Dávid, ktorý je profesiou niečo celkom iné ako gastronóm či barista. Pripadá mi, že do podobných dobrodružstiev sa u nás púšťajú pomaly vždy ludia mimo daného fachu.

Brew Bar Bratislava

Keď som išiel do Brew Baru, vedel som presne, čo chcem ochutnať. Kávu z celokeramického prekvapkávača Walküre. Samotné zrná poznám roky, berú ju z GreenPlantation v Komárne. Mimo tejto metódy vám spravia kávu aj v Aeropresse, Chemexe aj vo V60. Jediné, čo chýba, je vákuový Syphon. Ak budete sledovať prípravu, zrejme si všimnete, že kávové zrná do alternatívnych príprav tu melú ručne. Vo veľkom elektrickom mlynčeku je káva len na espresso alebo cappuccino.

Chvíľu som si počkal na kávu a zobral si zatiaľ ovsenú sušienku. Majú ich z kaviarne Zrnko. Chutila dobre a veľmi podobne ako Anzac cookies, ktoré si zvyknem doma robievať. Brew Bar sa medzičasom kompletne naplnil a objednávky začali byť zaujímavejšie. Prišiel pán a vypýtal si dve zalievané. Dávid ho pohotovo uviedol do reality a namiesto nich mu ponúkol prekvapkávanú. Chlapík zneistel a odbehol si zistiť, či je s tým jeho parťák okej. Bol, tak sa vrátil a suverénne si rozkázal dve prekvapkávané, akoby ich pil od detstva. Podobné scénky sú tu vraj bežné.

Walküre

Káva z Walküre

Prišla mi na stôl káva. Teda čistá šálka a menšia konvička s kávou. Z nej si môžete odlievať podľa chuti. Ak sa u nás pindá na espresso, tak najviac na jeho malé množstvo. Možno je to šanca pre alternatívne kávy, aby preprazili. Porcie sú väčšie, takže máte dosť času pocuckávať a hladať rôzne odtienky chutí.

Aká bola káva z Walküre? Možno som čakal niečo viac, ale chutila takmer rovnako ako z Aeropressu. Navyše, bola to tá istá Burundi, ktorú som pil na festivale kávy v Bratislave. Na festivale to bola jediná káva, ktorú som za celý čas vypil, takže ten chuťový vnem som si pamätal celkom jasne. Dvoma slovami – jemné pitie. Dávid akurát spomenul, že tento porcelánový zázrak síce nemá papierové filtre, ale zato jeho jemné sitko sa pomerne ťažko čistí. Ťažko dokonca aj parnou tryskou na espresso stroji.

Porcelánové Hario V60

Aeropress

Sparťanský cenník

Podnik je fajn, výsledná káva ešte lepšia a chalan za barom sa snaží. Vidno, že ho to baví. Brew bar otvoril len nedávno, takže niektoré veci sú ešte v zábehu, ale inak palec hore za odvahu. A možno ukáže bežným kaviarňam, že s minimálnou investíciou sa dá ponúknuť lepšia aj zaujímavejšia káva ako paušálne talianske espresso značky hocičo.

P.S.

Medzičasom rozšírili sparťanský cenník o flat white, latte macchiato a ľadový čaj. Každé za 2€.

Brew Bar Bratislava
Tomášikova 46
Freshmarket (bývalá Ikea)
www.brewbar.sk

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page