Prerazí mrazený jogurt?

V Bratislave na Panskej ulici otvorili nový podnik. Je z Viedne a do kelímkov točí mrazený jogurt z roznymi príchuťami. Podnik na konci septembra 2013 v Bratislave zatvorili.

Podnik sa volá Kurt Pure Frozen Yogurt a mimo ich špeciality v ňom dostanete kávu, čaj a horúcu čokoládu. Všetko od základu vyzerá ako prémiový produkt a minimalistický dizajn už vopred vyhnal očakávania veľmi vysoko.

Výrobca tvrdí, že používa prvotriedne suroviny, polotučný jogurt a biologicky odbúrateľné materiály. Kelímok sa rozloží behom ôsmych týždňov, lyžičky sú zasa z kukuričného škrobu. Kusol som si, sú bez chuti.

Na výber sú vždy tri veľkosti (little, classic, big) a tri príchute. Jedna čistá a dve ochutené. Príchute sa sezónne obmieňajú. Plus si môžete vybrať toping podľa ľubovôle. Od ovocia, cez mandle a čokoládu až po pomrvené keksy. Malý kelímok bez topingu stojí 2,50€, s dvoma topingami 3,50€. Ak si neviete vybrať príchuť, namixujú vám do jedného kelímku aj všetky tri.

Bazový jogurt od Kurt Pure Frozen Yogurt

Pri prvej návšteve som ochutnal bazový jogurt. Bol fialový, pretože nebol z kvetov, ale z plodov. Po ochutnaní môžem povedať jediné, veľké sklamanie. Ano, bolo to nadýchané, ľahučké, ale zmizlo to z kelímka ani neviem ako a chuťová stopa neostala takmer žiadna. Aj to je možno dôvod, prečo sa tieto jogurty ozvláštňujú topingami. Baze nepomohli ani tie.

Pri druhej návšteve sa ale stalo niečo paradoxné. Rozhodol som sa ochutnať čistý jogurt bez topingu. Tentoraz chutil. Bol iba jemne sladký a chuť bola plnšia. Stredne veľký kelímok som mal problém dojesť. A to aj napriek tomu, že Kurt podáva jogurt so zníženým obsahom tuku. Zo zásady som odporcom všetkého odtučneného a akúkoľvek výmenu tuku za cukor považujem za vyslovený nerozum. Dôvody dnes nájdete už aj v mainstreamových štúdiách a článkoch o vývoji zdravia a chorôb. Kurtov jogurt sa udržal v celkom rozumnej hranici, aby zostal primerane sýty aj chutný. Hranica je ale tenká a niektoré príchute (napríklad spomínaná baza), z toho môžu spraviť trochu bezpohlavný produkt.

Majú aj kávu

K jogurtu som chcel priobjednať cappuccino. Dopočul som sa totiž, že personál mala školiť Johanna Wechselberger. Je to známa rakúska školiteľka kávy a pražiarka, nedávno napríklad sedela v porote slovenských majstrovstiev baristov. Na pulte vidím zapnutý stroj a pripravený mlynček, tak sa teším na výsledok. Zostávam však sklamaný. Školenie ešte neprebehlo, takže kávu budú podávať až začiatkom júla. Keď sa nad tým zamyslím, vlastne ma chýbajúca káva potešila. Neviem si predstaviť slovenského podnikateľa, že by otvoril a do školenia nepodával žiadnu kávu. Pustil by tam skrátka hocičo, len aby bola tržba. Ešte jedna kávová info, podávať vraj budú Nicaraguu. Takže táto recenzia bude mať v júli pokračovanie.

Naozaj všetko pokazia vysoké ceny?

Jednu z vecí, ktoré Kurtovi na Slovensku vyčítajú sú pomerne vysoké ceny. Po mojej prvej návšteve sa mi naozaj chvíľu zdalo, že som zaplatil nie za produkt, ale skôr za imidž alebo že sa skladám majiteľovi na jeho túžbu byť za každú cenu eko. V ten istý deň, ako som prvý krát navštívil Kurta, som skočil s rodinkou do osvedčeného Gio Caffé v Nitre na zmrzku. Nie, nebudem porovnávať jogurt so zmrzlinou. Gio som použil na porovnanie konceptu, originality, kvality produktu, pomeru množstva/ceny a celkového zážitku. Následne som musel priznať, že ceny u Kurta vysoké nie sú. Konkrétne čísla, veľká zmrzlina v Gio stojí 2€ a množstvom je to asi polovica zo stredného kelímka u Kurta. A to sme v Nitre, nie na bratislavskom Korze.

Podľa mňa o úspechu alebo neúspechu Kurta nakoniec nerozhodne cena, ale niečo úplne iné.

Napriek odvolávkam nato, že kvalita niečo stojí, podnik predsalen urobil pár akcii. Na začiatku dávala zadarmo ochutnať, aby si ľudia mohli vybrať a vedeli akú chuť majú očakávať. Potom pustili akciu stredne veľký Kurt za cenu malého. A najnovšie môžete zbierať tie malé papierové žetóniky s logom (na fotke hore), aby ste za 10 kusov dostali jeden stredný jogurt zadarmo.

Podľa mňa o úspechu alebo neúspechu Kurta nakoniec nerozhodne cena, ale niečo úplne iné. Niečo, čo u mňa vyvolalo napríklad spomínané Gio Caffé. Napriek vysokej cene odmietame s rodinou chodiť inam na zmrzlinu. Nechodíme síce každý deň, ale minimálne raz-dvakrát za týždeň. Stala sa z toho príjemná letná tradícia, prechádzka s malým a výborná zmrzlina. Jednoducho Gio nastavilo laťku tak vysoko, že človek z nej odmietne zliezť a urobiť kompromis. Treba však uznať ďalší fakt. Gio malo výhodu v tom, že za súpera mali len mizernú a lacnú zmrzlinu. Kurt síce zavádza pomerne nový produkt, ale v podstate má rovnakého súpera. Čo myslíte, podarí sa Kurtovi to čo Gio? Počkáme si ešte na tú kávu a uvidíme.

Kurt nájdete vo Viedni na troch miestach, ďalej v Bratislave na Panskej ulici a tiež v Holandsku. Podnik na Slovensku sa nebojí celkom čulo komunikovať so zákazníkmi na svojej facebookovskej stránke.

Kurt Pure Frozen Yogurt
www.kurtfrozenyogurt.com
Panská 4
Bratislava

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page