Rajecké Teplice, dva hotely a flambované palacinky

Vitrážová kupola

Minulý víkend sme sa vybrali s milovanou do Rajeckých Teplíc. Malé kúpeľné mestečko medzi Martinom a Rajcom. V jednom hoteli sme si dali kávu, v druhom sme prespali.

Hotel Aphrodite

Hotel Aphrodite

V centre nájdete hotel Aphrodite s bohatou secesnou výzdobou a starým pánom v portierskej uniforme. Hotel je zároveň miesto, kde prebiehajú všetky kúpeľné procedúry. Okolie hotela kazia rozrobené stavby, ale našťastie k hotelu patrí aj park s jazierkom a lavičkami. Pravda, na konci zimy nebol v najlepšej kondícii, ale mali sme šťastie na slnečný deň, tak bola prechádzka pod Slnečnými skalami veľmi príjemná.

Espresso LucafféV samotnom hoteli nájdete útulnú kaviareň. Má vonkajšiu aj vnútornú časť. Vonkajšia je vlastne tancparket, nad ním farebná kupola s vitrážami (na titulnej fotke článku). Mali sme chuť len na noviny, kávu a nejaký zákusok. Personál tvorili dámy v najlepších rokoch. Radi nás obslúžili, tak sa nám na malom stolíku ocitli dve espressá (každé po 1,16 €) a makovo-višňový závin (1,60 €). Káva značky Lucafé a súdiac podľa bielych bodiek na creme tiekla trochu dlhšie než mala. Nie príliš, tak sa to nestačilo odraziť na výslednej chuti. www.spa.sk

Hotel Diplomat

Hotel Diplomat

Izba hotelaMimo hotela Aphrodite je tu samozrejme aj niekoľko penziónov a na okraji mestečka nový rozľahlý Hotel Diplomat. Presne tam sme zamierili za večerou a nocľahom. Vybrali sme si malý apartmán s vlastnou teraskou s výhľadom na mestečko. Celý priestor apartmánu mal dostatok priestoru a bol ladený do hnedastých farieb. Ocenili sme hlavne pohodlný gauč a priestrannú kúpeľňu. Ubytovali sme sa pomerne skoro, takže sme mali dosť času užiť si pohodlie izby. Hotel má vlastné wellness poschodie aj celkom veľký bazén. Je naň výhľad z reštaurácie, ak sa posadíte ku kraju miestnosti.

Mäkkučký teľací stejk

Podvečer sme sa vybrali na jednoduchšiu večeru. Personál nás ochotne usadil aj obslúžil. Milovaná si vybrala flambované palacinky (5,97 €) a u mňa po dlhšom rozhodovaní padla voľba na teľací stejk so špenátovými gnocchi (9,63 €). Chvíľu sa nič mimoriadne nedialo, na stôl sme dostali nápoje. Potom dvojica čašníkov pritlačila k nášmu stolu pojadzný pult s horákom, panvicou a všetkým potrebným na konečnú úpravu palaciniek.

Reštaurácia

Flambované palacinkyNapriek miernej nervozite čašníka všetko prebehlo fajn. Základ palaciniek tvoril roztopený karamel a plnka z pomarančov. Podarilo sa aj flambovanie, teda grande finale celej šou. Koňak vzbĺkol ako fakľa, a keď dohorel, padla ešte otázka, či si manželka praje šľahačku a toping. Šľahačka bola síce v spreji, ale bola zo smotany. Topingu bolo tak akurát, nič prehnané. Výsledné jedlo bolo vraj nadmieru dobré.

Teľací stejk

Tesne potom, ako dostala milovaná svoje palacinky na stôl, mi priniesli teľací stejk. Pekný kus mäsa uložený v „hniezde“ zo špenátových ňokov, dozdobený grilovanými cherry rajčinami a vetvičkou tymiánu. Stejk trafil kuchár na medium rare. Môžem povedať, že sa vyslovene podaril. Mäkké a jemné mäso malo čistú chuť. Jediné, čo mi nezapasovalo, boli špenátové gnocchi.  Príliš múčne a táto chuť sa k stejku vyslovene nehodila. Ak, potom by som použil čisté a nadýchané zemiakové ňoki alebo jednoducho len zeleninovú prílohu.

Po jedle sme sa rozhodi ešte posedieť, tak sme si povedali, že si dáme niečo malé za zobnutie. Milovaná bola bez alkoholu a ja som si dal len dva-deci červeného (2,98 €), tak sme povedali personálu povedali, že si prosíme naozaj len niečo malé. Ponúkli nám syrovo-šunkový tanier. Vylúčili sme šunku a zostali len pri tých syroch.

Syrová misa

Na stole sa nám ocitol obrovský tanier plný syrov, pár bobúľ hrozna a vlašských orechov. Výber syrov bol v poriadku, ani orechy neboli stuchnuté, ale určite to nebolo nič malé na zobkanie. Aj keď to bola podľa účtenky polovičná porcia taniera pre štyri osoby (44 €). Čo sme nedojedli, odniesli sme si na izbu a odložili do minibaru. Ráno sme prišli nato, že nechladil, aj keď bol zapnutý. Škoda.

Mimoriadne vydarené raňajky

V cene malého apartmánu boli samozrejme aj raňajky. Opäť nás privítal usmievavý personál a nasmeroval k stolom s ponukou raňajkových jedál. Konečne pestrosť! Volské oko, grilovaná zelenina, omeletka, ovocie, džemy, vianočka, dokonca aj bábovka. Filtrovanú raňajkovú kávu sme decentne obišli a radšej si objednali od baru espresso (za priplatenie). Veľký rozdiel to ale nebol, mohli sme pokojne ostať pri tej filtrovanej.

Záver

Príjemný bazén, pohodlné izby s pekným výhľadom, schopný kuchár a usmievavý personál. Tým som v podstate vymenoval všetko, čo by dobrý hotel mal spĺňať. Stačí len odstrániť  pár detailov, ktoré môžu zbytočne kaziť inak veľmi dobrý dojem.

Malý apartmán vrátane raňajok pre dvoch, stráženého parkoviska a bazéna stál 105 €. Celková útrata za večeru bola 45,39 €. Za účet sme platili sami.

Hotel Diplomat
Rajecké Teplice
www.hoteldiplomat.sk

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (3)

  1. Jenom takovou malou poznámku. Píše se steak a né stejk. Jinak až si někdo z hotelu přečte tenhle článek tak tam příště budete bydlet zadarmo. F.

    1. florian: neviem ako u vas, ale u nas je mozne pouzit obe formy. Ci budeme byvat zadarmo – to si urcite nemyslim, kvoli viacerym dovodom ;-)

  2. Viktor, v Aphrodite sme boli pred pár rokmi na kávu – nedala sa piť – mladý čašník nám poradil, aby sme si nabudúce pýtali dvojitú, že nebude riedka. V reštaurácii na jazierku nás nepustili dnu o 5 minút 11 – nič nerobili, ale otvárali až o jedenástej! Vtedy tam tebou spomínaný nový hotel nestál, ale skutočne sa nebolo kde dobre najesť. Odvtedy chodievame každý rok do Luhačovíc. Záver – rozmýšľam, že pôjdeme skúsiť ten nový hotel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.