Reštaurácia Focus, Horné Saliby

Ak poznáš termálne kúpalisko medzi Diakovcami a Hornými Salibami, kúsok od Galanty, možno si si tam všimol nenápadnú reštauráciu Focus. Keďže mám neďaleko rodinu a priateľov, občas sa tam zvyknem zastaviť na obed alebo kávu.

Prečo píšem o takejto malej reštaurácii, navyše umiestnenej niekde na vidieku? Pretože príklad z nej by si mohli zobrať aj mnohé z veľkých miest. Tým, že do tej reštaurácie chodievam zhruba v polročných intervaloch už viac rokov, môžem posúdiť ich kvalitu a celkový vývoj. Hodnotenie zhrniem v bodoch:

– Príjemná a slušná obsluha. Mladí chalani, na prvý pohľad vidno, že vyučený personál a nie študenti, ktorí túto prácu robia pomimo školu. Navyše personál je dlhodobo rovnaký, nemení sa tak často, ako pri nekvalifikovanej pracovnej sile.
– Jednoduché, ale pestré menu. Reštaurácia sa nesnaží vpratať na jedálny lístok recepty z dvadsiatich kuchárkych kníh, aby potom varila všetko z polotovarov. Počas minulého leta mali menu zredukované dokonca na nejakých 30 položiek.
– Kuchár rozmýšľa nad jedlom. Jedlo je chutne naaranžované na tanieri, nie len tak ledabolo šmarené. Porcie sú veľkorysé a ceny primerané.
– Dobrá talianska káva značky Pascucci. Menej známa značka, podáva sa výhradne do skla. Je príjemným osviežením popri zabehnutých Lavazzach, Illy či Alfrede.
– To najdôležitejšie – reštaurácia si drží kvalitu služieb a jedla aj počas niekoľkých rokov.

Toto zhrnuté, Focus je jednoduchá a príjemná reštaurácia, v ktorej všetko funguje tak ako má. Neprekvapí síce žiadnou extravaganzou, ale zato určite tým, že si stabilne drží úroveň.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.