Šalát Insalata Italia v Don Giovanni

Reštaurácia Don Giovanni patrí medzi tie, pre záchranu ktorých by sa oplatilo ísť demonštrovať do ulíc. Má žiaľ nešťastnú polohu (skrytá v parčíku za Justičákom v Bratislave), a preto o nej mnoho ľudí nevie. V lete je to božská oáza s krytou aj slnečnou záhradkou medzi stromami, jedlo je parádne a obsluha skvelá. Šírim posolstvo o tejto prenádhernej inštitúcii ochotne, a to si tam dávam vždy, už celé roky, len jedno-jediné jedlo: Insalata Italia.
Pôvodne je tento klenot podávaný so šunkou aj syrom, ja si vymieňam šunku za väčší kus syra. Už ma poznajú. Nikdy proti výmene neprotestujú. Vo veľkom, pekne ozdobenom tanieri s niekoľkými toustami nachádzam okrem hlávkového šalátu aj nasekanú mrkvu a kapustu (ale ohromujúco dobré, žiadna nechutná čalamáda!), rajčiny, uhorky, vajíčko na tvrdo, kopu dobrého syra, skvelé milované artičoky a hrsť slnečnicových semiačok. A potom nejaké tajomstvo šéfkuchára, ktoré tvorí prudko návykovú zálievku. Šalát v nej nepláva, je len jemne, bezchybne ovlažený a spôsobuje mi slastné zimomriavky po celom tele. Je to manna nebeská!
A tiež tu majú bez debaty najlepší pizzachlieb s provensálskym korením v strednej Európe. To ste ešte nejedli.

Insalata Italia, 120 Sk
http://www.dongiovanni.sk/newsite/index.html

Pozor, otvorené len v pracovných dňoch!

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (4)

  1. ulicnik24

    no pri tych salatoch je obcas tazko presvedcit slovac ze do salaty nepatri automaticky kybel vody

  2. podobné dobré šaláty robia aj v Európe v BB v novootvorenej pizzérii Pizza Chilli. A eštek tým zálievkám. Fakt neznášam, keď šalát pláva vo vode, veď v nej mal plávať pri umývaní a nie na tanieri:(

  3. ulicnik24

    Viktor po tej vynutenej diete tusim odpadol ;-)

  4. nie po diete, ale gastroskopii ;-)
    ale neboj, tu sme v plnej sile, chysta sa vela veci aj nejake zmeny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.