Slušná kaviareň na hranici bratislavského centra

Kým sa centrum mesta zahusťuje ďalšími podnikmi, nové sa v relatívnej tichosti otvárajú aj inde. Napríklad na opačnom konci Grösslingovej ulice, pri Mlynských nivách.

V budove voľakedy sídlilo kníhkupectvo Magnet Press, potom dlho nič. Pár mesiacov dozadu v rožnej budove otvorila kaviareň W cafe. Vonku je zatiaľ nesmelé sedenie, umiestnené vo výklenkoch, takže nebráni chodcom.

Vchod z rohu

Vnútro je industriálne, s kopou železa, dreva a amerických artefaktov. Na konci podniku je bar, gauč a celá stena natretá tabuľovou farbou. Sedenie je pohodlné, od stoličiek, kresiel po lavice s vankúšmi. Pri každom stole je zásuvka pre notebook.

Interiér kaviarne

Navzdory „espressovému“ zvyku som si objednal cappuccino (1,70€) a zapekanú bagetu s mozarellou, rajčinami a bazalkou (2,50€). Čašník mi priniesol kávu s plachým ospravedlnením, že malovanie na mliečnu penu sa nie celkom podarilo. Opýtal som sa, kde sa ho učili. Vraj sami. Pena však bola fantastická a káva výborne dopĺňala chuť celého nápoja. Po dlhšom čase parádne cappuccino. Podnik už samotným menu dáva jasne najavo, čo si predstavuje a podáva pod označením jednotlivých kávových nápojov. To podstatné, zodpovedá tomu aj výsledok v šálke.

Bageta bola v podstate panino, naplnená akurát, na rýchle zahnanie hladu. Druhý krát už nebola z bieleho pečiva, ale celozrnného, nebola ani lisovaná v grile.

Cappuccino aj s latte art

Jasne dávajú najavo, čo myslia pod jednotlivými kávami

Značka kávy? San Francisco Coffee Club. V preklade, Costadoro Mariána Galušku. Len je to o niečo viac zamotanejšie. Costadoro kúpilo v San Franciscu tamojšiu pražiareň a jej kávu dováža do Talianska. Aby chytili väčšiu časť trhu. Vlastne, aby mohli svoju kávu umiestniť aj do podnikov, ktoré sú na jednej ulici a nebolo všetko olepené jedinou značkou.

Pri druhej návšteve som si dal espresso (1,40€) a limonádu z malín a rozmarínu (1,90€). Pol litra limonády malo v sebe zmrznuté maliny, kúsky citróna a limetky, v nich dve stonky rozmarínu a slamky. Čašník sa ma pri objednávke opýtal, či ju chcem s cukrom alebo bez. Skúsil som bez. Chutila dobre, len pred podávaním by som rozmarín trochu pomrvil v dlani, aby pustil viac arómy.

Espresso malo trochu tmavší okraj, inak bolo pripravené správne. Malo trochu korenistú príchuť, celkom obstojné. V cappuccine však zahrá krajšie.

Espresso San Francisco Coffee Club

Limonáda s malinami, rozmarínom a limetkami

Záver

Podnik neurazí, ani sa nesnaží byť prehnane originálny. Viem, že podnik spolu rozbehli dvaja chalani a jedno dievča, všetci tam zároveň aj pracujú. Koncept im vznikol náhodne, kombináciou mena kávy aj dekorácii, ktoré dostali od kamošky z Ameriky. Zvyšok si dorobili sami. Všetko spolu sú pre mňa podstatnejšie informácie, ako to, či sa trubky na nohách stolov podobajú na Urban Space alebo nie.

V ponuke nájdete napríklad nápoje od Fritz-Cola, miešané drinky, pár šalátov a koláče. Čapujú Lobkowicz. Káva je viac než solídna, servis príjemný, atmosféra komorná a vonku sa dobre díva na rušnú križovatku. Ak sa udržia, bude W cafe dobré aj v menej atraktívnej lokalite. Držím palce.

W cafe
Grösslingová 62
811 09 Bratislava
www.facebook.com/wcafebratislava


View Kaviarne in a larger map

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.