Mrkva a klinčeky v lievancoch

Tento recept som našiel v jednej knižke o zdravej výžive a patrične som si ho prerobil z droždia na kvas. Pôvodne predpokladal aj pohánkovú múku. Tú som nemal, ale pomohol som si ražnou.

Suroviny

250g ražného kvasu
50g ľanových semienok
4 varené mrkvy
3g klinčekov
400g múku T650
voda
soľ

Začnite kvasom. Treba ho nakŕmiť so 100-120g ražnej múky a rovnakého množstva vlažnej vody. Keď poriadne vykysne, odoberte kúsok na ďalšie pečenie a zvyšok vylejte do misky, kde budete miesiť cesto. Ideálna je rýchlokyska.

Ako ďalší krok očistite mrkvu, pokrájajte ju na hrubšie kolieska a nechajte variť v osolenej vode do zmäknutia. Mrkvu môžete aj ugrilovať alebo upiecť. Bohate však postačí varená. Keď je hotová, rozmixujte ju s trochou vody na pyré a vo vychladnutom stave ho pridajte k cestu. Potom doň primiešajte čerstvo pomleté ľanové semienka, drvený klinček, lyžičku soli a múku. Vlažnou vodou potom dorovnajte na želanú hustotu lievancového cesta. Misku nechajte v neveľkom teple kysnúť, kým sa na povrchu nezačnú tvoriť bublinky. Cesto si otestujete na panvici, keď sa po rozliatí prvého lievanca objavia ďalšie bubliny.

Piekol som ich na pretopenom masle, aj preto voňali ako bláznivé. Najviac však dominoval klinček.

Pečenie lievancov

Výrobná linka

Hotové lievance boli sladké len vďaka varenej mrkve a ražnej múke, naopak ľan ich posunul trochu na slanú stranu kuchyne. Pripadali mi takmer ako ruské bliny, a keby som použil pohánkovú múku z pôvodnej receptúry, tak by nimi vlastne aj boli.

Mrkvové lievance

Kaviár sme nemali ;-), ale boli také voňavé, že sme ich jedli len tak. Až neskôr sme si pridali kyslú smotanu.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *