Poriadny hrniec fazuľového gulášu

Jedno z mála jedál, ktoré varím doslova za vandel. Pestrá zmeska strukovín a pár fínt k tomu.

Že polievky varím ráno už medzičasom viete. Pri tejto si deň vopred zvlášť namočím hŕstku a fazuľu. Tá môže byť rôzna, ale mala by byť väčšia. Funguje to s tmavou aj bielou. Na druhý deň hŕstku aj fazuľu poriadne prepláchnem, dám do čistej nesolenej vody a nechám zvlášť variť. Ak sa vám nechce špiniť dva hrnce, urobte to len s fazuľou, ale podľa mňa bez hŕstky to nemá ten šmrnc.

Pár základných surovín

Suroviny

– 150g hŕstky
– 250g fazule
– 5 veľkých zemiakov
– 2 veľké cibule
– 2 strúčiky cesnaku
– mletá červená paprika
– majoránka
– rasca

Strukoviny nechám pomaly variť. Ak niektorý hrniec začne vyrábať penu, dávam ju preč. Stalo sa mi, že z nej jedlo zhorklo. Netreba variť do úplného zmäknutia. Keď je všetko akurát, ošúpem a nakrájam dve veľké cibuľe a orestujem ich na oleji a drvenej rasci. Na samom konci nasypem mletú červenú papriku a podlejem trochou vývaru zo strukovín.

Bez papriky to nejde

Ošúpem zemiaky a nakrájam ich na kocky. Jeden nastrúham na jemnom strúhadle. Hodím do veľkého hrnca, kde mám trochu vývaru s cibuľou a chvíľu dusím.

Základ s nastrúhaným zemiakom

Po krátkom podusení už len prilejem fazuľu a hŕstku spolu s ich vývarmi. Potom stíšim plameň, prisolím, pridám majoránku s cesnakom a nechám variť. Koniec fínt aj varenia, už len skúšam, či sa chute spojili a či je všetko uvarené. No, ešte jedna finta by bola. Na vyváženie sladkosti strukovín, zemiakov a cibule pridávam trochu štipľavej papriky v celku. Musí byť.

Hotový guláš

Ku gulášu čo iné, ako poriadny krajec kváskového chleba. Výsledný guláš je hustý a tmavý, hlavne vďaka hŕstke a nastrúhanému zemiaku. Pomaly varené strukoviny sú zasa nadupané bielkovinami a minerálmi. U nás typické jesenné jedlo.

Sýty fazuľový guláš

P.S. robíte strukovinový guláš? Máte iné finty? Sem s nimi, do komentárov prosím.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page