Chren, smotana a maslová majonéza

Týždeň som doma sušil kus čerstvého chrenu, kým sa dostal k tomu, aby som z neho cez víkend urobil parádnu omáčku. Alebo dip, podľa toho, na čo to použijete.

Suroviny

– 250ml kyslej smotany
– 2-3 PL maslovej majonézy
– 2-3 cm strúhaného chrenu

Recept, ktorý som vypýtal od dobrých priateľov hovoril o smotane, majonéze a čerstvo nastrúhanom chrene. Majonézu som vymenil za maslovú, ktorú som tu už raz spomínal. Inak bol postup rovnako jednoduchý. Nastrúhal som asi 3 cm chrenu hrúbky palca, trochu si pri tom poplakal a celý ho zamiešal do smotany. Nakoniec som pridal majonézu a poriadne premiešal. Najlepšie je nechať celú omáčku odstáť v chlade do druhého dňa. Zhustne a chute sa pekne spoja. Na večeru sme nemali nič konkrétne navarené, tak sme len počkali, aby sa aspoň trochu zachladila.

Nakoniec z nej vznikla pomerne jednoduchá, ale zato mimoriadne chutná večera. Pár zemiakov varených v šupe a vajíčko natvrdo ako povinná jazda. To celé som posypal čerstvou pažítkou a korením sumach. Pripomína tmavšiu sušenú červenú papriku, ale je kyslejšie. Nie nepríjemne, ale skôr sviežo. (Čoskoro mu venujem samostatný článok)

Chrenová omáčka

Ukázalo sa, že množstvo použitého chrenu nás riadne vyštípalo. Mne to vyhovovalo, ale milovaná si pridala viac majonézy a zjemnila tak intenzitu celej omáčky.

Chrenovú omáčku si viem veľmi dobre predstaviť aj ako dip, povedzme k batatovým čipsom a lebo inej pečenej zelenine. Aj s tým popraškom sumachu.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *