Fish’n’chips a trhy bežia už naplno

Takto pred rokom som písal o Uličníkovi, ktorý predáva jedlo z dodávky na staromestskom trhovisku v Bratislave. Po roku je trh plný ďalších stánkov aj dodávok.

Plné trhovisko na Poľnej v Bratislave

Uličník medzičasom pridal veľkú kotlinu, v ktorej počas chladnej jari varí napríklad guláš. Je tu aj Le Beef s hamburgermi a nakoniec aj príves Poľnej kuchyne. Zastavil som sa tam na ich fish’n’chips.

Poľná kuchyňa

Kto čaká len rybu a zemiaky z friťáku, bude určite prekvapený. Ryba je halibut s kožou v pivnom cestíčku. Hranolky sú, len sú o niečo hrubšie a čuduj sa, nie sú zo zemiakov ale cíceru. Parádny nápad. K tomu je domáca tatarka a hráškové pyré. Vyslovene som si pochutil. Ešte k rybe, zvykne sa striedať s morskou šťukou.

Fish'n'chips

Keď pripočítam slušné servírovanie a nápad so žehliacou doskou namiesto stola, vychádza z toho parádne pouličné jedlo. Vzhľadom na suroviny a sýtosť porcie by cena 4,90€ určite nemala odradiť.

Žehliaca doska namiesto stola

Mimo ryby ponúkajú aj hovädzí senvič, kurací wrap a pečený bôčik v parenej žemli plus čapovaný Kaltenecker.

Zásadný problém vidím len v tom, že Poľnú kuchyňu nájdete v uliciach len dva dni v týždni. Vždy štvrtok a v sobotu pred Starou tržnicou. Michodom, štvrtok sú na Poľnej aj farmárske stánky. Koštoval som pár koláčov. Tie s dlhým stolom mávajú občas kolísavú kvalitu (hlavne tvarohové). Pekáreň Egri z Jahodnej mi chutila viac, makové štrúdle mali fajn a dostanete u nich aj tie obrovské maďarské chleby.

Rozbehla sa aj Stará tržnica. Svoje trhy organizuje už každú sobotu. Už som spomínal, že niektoré stánky sa „vyliali“ aj von z priestoru, takže akcia sa postupne a pomaly rozširuje. Dúfam, že obom trhoviskám sa bude dariť a postupne si vybudujú svoju atmosféru.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (4)

  1. „Michodom, štvrtok sú na Poľnej aj farmárske stánky.“ – co je Polna? Polna ulica alebo nieco ine? co tam je ked tam nie su farmarske stanky? dik.

    tento clanok ma inac doviedol v sobotu do Starej trznice a bolo to fajn, takze diky. nejde to porovnat s farmarskymi trhami, ale vsetky veci vyzerali dobre, moznost si zamlsat, posediet medzi dobre naladenymi ludmi, pozriet vystavu a pohrabat sa v starych knihach…

    1. Polna ulica pri Medickej zahrade je to. Ked tam nie su farmarske trhy, je tam par stabilnych stankov, Ulicnik je tam myslim stale.

  2. Doma som prečítal, vo štvrtok som išiel na Poľnú a … neboli tam.

    1. Ten tyzden boli akurat na Tyrsovom, tento tyzden vraj uz klasicky na Polnej – vid https://www.facebook.com/pages/Po%C4%BEn%C3%A1-Kuchy%C5%88a/321028258057713

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.