Po rokoch opäť na Slovak Food Festivale

Posledných pár ročníkov festivalu jedla na Bratislavskom hrade som vynechal. Tento rok som sa napriek pochmúrnemu počasiu išiel predsalen pozrieť.

Pršalo a bolo chladno, slnko ako-tak vyšlo až posledný deň akcie. To je asi najhoršia vec, aká sa festivalu môže stať. Vystavovatelia to však brali statočne, niektorí aj vtipkovali.

Na scéne Kuchyňa Lidla

Festivaly jedla sú u nás už medzičasom dobre zabehnuté akcie a samozrejme sa vyvíjajú. Festival na hrade s tým začal koketovať už dávnejšie, ale v tomto ročníku to rozbalil naplno. Stal sa z neho ľudový jarmok. Miestami som si pripadal ako u nás v Nitre na fašiangoch. Poplamúchy, poľský bača so syrmi, trdelníky, maďarské lángoše, lokše a pivo.

Nepekné počasie festivalu nepomohlo

Ľudovejšia ponuka

Slovak Food Festival 2015

Ľudové jarmoky bývajú pestré, tu to bolo vďaka všadeprítomným reklamám a všehochuti ponuky. Všimol som si, že pribudlo stánkov na trávnatej ploche. Zároveň ubudlo stánkov s vystavovateľmi, keďže veľké značky sa často roztiahli aj na 4 stánkové miesta.

Keď spomínam všehochuť, odrazila sa aj na sprievodnom programe. Definitívne sa rozlúčila súťaž v otváraní ustríc. Variť prišli známe tváre z kampane Lidla a pár foodbloggerov.

Akciu tak trochu zachraňovali veľké stromy, takže pred slabším dažďom sa dalo relatívne dobre ukryť. V pokladni som si za 6 eur kúpil 5 kupónov a vybral sa ochutnávať. V stánku maďarskej pekárne Manófalvi Sütöde som si za 2 kupóny dal lángoš. Bol chutný a znova ma presvedčil o tom, že u susedov je lepší ako u nás. Zhodou okolností som v rovnaký deň doobeda chutnal lángoš, čo predávajú na Kamennom námestí v Bratislave. Nebol zlý, ale na maďarský ho ľahko prekonal.

Od chlapca z kávového autíčka On the road coffee som dostal tip na mrkvovú tortu v stánku Božské mafiny. Stála 2 kupóny a bola celkom vydarená. Nie príliš sladká a s chutnou polevou.

Potom som sa už len motkal s dáždnikom v ruke a hladal niečo zaujímavejšie. V jednom vinárskom stánku som zahliadok želé z hrozna, v inom stánku zasa sušené rajčiny. Pristavil som sa bližšie, firma z Mojmíroviec ich dováža z Tuniska. Za 1 kupón som si domov zobral štipľavú harissu. Ešte som ju nestihol otvoriť, takže zreferujem neskôr.

Jediný úlovok z festivalu

Harissa

Záver

Ako jarmok fajn, relatívne slušne sa tu dalo najesť aj napiť. Len neviem, či tento typ akcie patrí na hrad. Pri českom pive, rakúskom supermarkete a nemeckom plyne som tiež na chvíľu pochyboval o označení „slovak“, ale zvyšnou polovicou stánkov organizátor svoje meno nakoniec predsalen zachránil. Napriek všetkej tej reklame oceňujem, že sa snažili zohriať návštevníkov akcie plynovými ohrievačmi. Zlé počasie neprajem nikomu.

Boli ste? A čo ste ochutnali? Napíšte dolu do komentárov, ďakujem.

www.slovakfoodfestival.sk

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.