Milé vecičky do kuchyne

Kuchyňa nie je len o praktických veciach, občas sa oplatí oživiť si priestor dekoráciou alebo drobnými dizajnovými predmetmi. Keď sa dajú tieto vecičky aj používať, je to o to lepšie.

Nedávno som v Bratislave natrafil na dva malé obchodíky plné podobných drobností, oba nesú rovnaké meno Ambiance. V jednom prevažujú bytové doplnky (roh Dunajskej a Klemensovej), v druhom zasa pomôcky do kuchyne (na Tobruckej). Osobne ma tam zaujalo niekoľko maličkostí:

 • Kovová tabuľka nad dvere, s nápisom Kuchyňa vo francúzštine. (cena cca 250-270 Sk)
 • Porcelánová maselnička – pôvodne sme mali doma nádhernú terakotovú, ale táto je tiež krásna. (cena 770 Sk)
 • Porcelánová nádoba na varešky ku sporáku – varechy obyčajne nedržím v šuflíku, už aj preto, že keď ich opláchnem, je lepšie keď zostanú vonku a uschnú, ako keby mali byť zavreté v linke.
 • Stenový držiak na mydlo – toto je skôr doplnok do kúpelňe, ale zdá sa mi byť praktický. Pamätáte tie žlté sieťky, do ktorých sa voľakedy zvyklo na verejných toaletách umiestňovať mydlo? A nie je toto lepšie riešenie?
 • Atypické valčeky na cesto – jeden má drážky, druhý zasa ostne. Viem si predstaviť rozvaľkané cesto, keď ho prebehneš napríklad tým valčekom s ostňami, po upečení zostane na koláči pekná vzorka.
 • Liatinové panvice – liatinu mám v kuchyni rád, dobre sa s ňou pracuje, akurát je trochu ťažšia. Výhodou je, že sa dá použiť aj v rúre. (súprava troch panvíc, spolu za 1.650 Sk)
 • Pestrý výber skla – poháre na nápoje a víno rôznych tvarov. Niektoré sú z brúseného skla, v iných vidím jasnú inšpiráciu v klasických „horčičákoch“ z Duralexu.
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (7)

 1. mysacinka

  jaaj,“haraburdy“ do kuchyne su mojou srdcovkou. Nastastie som limitovana odkladacim priestorom, inak by sme mali kuchynsky kut zapratany somarinami:-)
  inak, 770skk za maselnicku sa mi zda dost.

 2. Krásné obrázky. Takové věcičky do kuchyně bych brala hned. Tento styl mám moc ráda. √öplně si to představuji :-)
  Pro pondělí to je krásné pohlazení pro oko i pro duši.
  Díky
  P.
  :-)

 3. nádherné serepetičky… ja ulietavam na klasickom smalte… v pražských bazaroch sa dajú zohnať krásne otrieskané cedníky fakt za babku, ktoré navyše budú slúžiť ešte dlhé dlhé roky…
  http://www.hrnec.eu/images_zbozi/2481.jpg
  http://www.vesko.cz/public/Image2/sekce-data-41558/41558.jpg
  http://www.sklopro.cz/obrazky/big_smalt-bily-e.jpg
  http://ecx.images-amazon.com/images/I/513S-WkCDHL._SL500_AA280_.jpg
  http://i1.iofferphoto.com/img/1094626800/_i/3821857/1.jpg

 4. prečo mi toto robíš?! Ja za takéto „serepetičky“ míňam takmer bezhlavo:)

 5. Odporucam, taktiez zajst do podobneho obchodu vedla knihkupectva na Laurinskej. Zameriavaju sa na riad z medi, kameniny, liatiny a pod.

 6. Prosím Vás,kde zoženiem také nádherné liatinové panvice?Ďakujem pekne,Jarka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.