Mäso

Hotový lepeňáč

Morčacie krky a iné lepeňáče

Polievku niekedy zvyknem robievať aj z morčacích krkov. Obyčajne zvyknú končiť na dvore, kde ich dorazí náš pes, ale tentoraz som si ich nechal pre nás.

Logistika na silvestrovskú hostinu

Nože som mal, aj miesto činu, ale potreboval som motív. Silný motív. Nakoniec som našiel v obchode krásny kus jelenieho stehna z Lesov v Topolčiankach. A začal som odvíjať kompletné menu na Silvestra aj Nový rok.

Paštéta z králika a gaštanov

Paštéta z králika a gaštanov

Skúšali ste králika na červenom víne, ktorého sme nedávno robili? Potom vám možno zostalo trochu mäsa na výbornú gaštanovú paštétu.

Králik na červenom víne

Nedeľný obed: králik na červenom víne

Králika nezoženiete všade a nie každému je po srsti. Ale čo sa týka mäsa, je veľmi diétne, jemné a chutné. Ak ho skombinujete s červeným vínom a zvaríte z neho šťavu, dostanete mimoriadne chutné jedlo.

Hamburger a vychladený cider

Domáci hamburger nie je ani fast, ani junk

Grilovacia sezóna nie je len o jahnacích kotletkách, rybách a zelenine. Smelo do nej môžete zaradiť aj domáce hamburgery. Prečo si takéto jedlo vôbec robiť doma? Lebo vyrobené z dobrých surovín a zjedené v kľude s chladeným pivom sa toto jedlo čarovne prehupne z rubriky fast-food do rubriky špecialita. Kto ochutná, umelú hmotu už nebude chcieť jesť.