Čokofest v Nitre mal dobrú atmosféru (+fotoreportáž)

Včera v Nitre skončil prvý ročník festivalu čokolády. Pár akcii v rámci programu sa konalo v podstate celý týždeň, v sobotu ho uzavrel pouličný festival na Kupeckej ulici.

Boli sme sa aj s rodinou pozrieť doobeda o desiatej. Pešia zóna už bola plná, naživo hrala kapela a voňali wafle. V jednotlivých stánkoch bolo vidno hlavne tabuľkovú čokoládu a pralinky. Všetky už známe mená, ChocoMaze, Guteva, Lyra,  DP Chocolate, Belgian Pralines 4U. Navyše treba prirátať aj zmrzlinu v Gio Caffé. Prakticky pred každým stál hlúčik ľudí a meditoval akú kombináciu si kúpiť.

Belgian Chocolates 4U

Pristavil som sa pri stánku Chocolates, v ktorom Francúz žijúci na Slovensku ponúkal čokoládu aj kozmetiku z kakaového masla. Čokolády vyzerali zaujímavo, na skúšku som zobral jednu s lupienkami kvetov, konopnými semienkami, škoricou a korením. Doma sme ju bez nejakého dlhého váhania otvorili a ochutnali. Nebola zlá, ale asi som mal od nej väčšie očakávania. V ústach sa rozpúšťala len veľmi pomaly. Prospelo jej spárovanie s telnatým talianskym červeným vínom, vtedy sa jednotlivé chute rozvinuli lepšie.

Organizátori si vybrali správny čas, v sobotu ráno je v uliciach veľa mešťanov, na festivale sa to prejavilo dobrou atmosférou. Škoda, že sprievodné akcie boli roztiahnuté počas týždňa, ale chápem, že vonku by sa robili len veľmi ťažko. Tým skôr, že už pred obedom sa zatiahlo a poobede prišiel dážď. Čokoláda a voda sa nemajú v láske. Ako pouličná akcia/trh to bolo dobré, som zvedavý, o čo lepší bude budúci ročník.

www.cokofest.sk

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.