Chlieb, víno a hry

Po niekoľkých kurzoch kváskového chleba sme si spolu so Sýpkou v Bábe povedali, že urobíme aj jednu malú verejnú akciu. Taký minifestival kváskového chleba, kde sa bude piecť a ochutnávať.

Rozmením vám všetky tri slová na drobné. Za hlavnú hviezdu bude kváskový chlieb. Upečieme niekoľko druhov, od klasického pšenično-ražného až po pšenično-zemiakový. Všetko tradičným postupom z kvásku, miesením v drevenom korýtku a pečením v peci. Tým, že kváskový chlieb nekysne hodinu, ale pokojne aj 8-12, časť pecňov musíme pripraviť v predvečer akcie, ďalšie sa budú naživo pripravovať a piecť počas samotného minifestivalu.

Chlieb, víno a hry

Upečený chlieb nebudete jesť len so soľou, doplnia ho paštéty, ktoré tiež pripravia na mieste. Žiadalo sa k nim doplniť aj niečo tekuté, preto vybral Paľo zo Sýpky víno od Terra Wylak zo susedného Veľkého Zálužia.

Posledné slovo z názvu akcie sa týka detí. Dostanú kus koláčového cesta, čerstvé letné ovocie a mrveničku, aby si mohli spraviť vlastný kysnutý koláč, ktorý im na mieste upečieme.

Akcia má voľný vstup, samotné špeciality sa budú dať zakúpiť. Nemáme však takú kapacitu, aby sme predávali celé pecne. Chlieb, víno a hry bude v sobotu 23. júla, od 10:00 do cca 17:00. Miesto je Sýpka u Ludvíka v Bábe (zjazd z R1 pri Jurki pumpe).

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.