Štiavnica má konečne dobrú kávu

V Štiavnici sa sem tam objavila lepšia káva na mlynčekoch niektorých kaviarní, ale stabilné miesto doteraz nemala.

Chodievame sem pravidelne, ale sú roky, kedy sa do Štiavnice takmer nedostaneme. Neboli sme tu asi rok a po toľkom čase som sa sem dostal nie kvôli výletu, ale kvôli úplne iným veciam. Piatok ráno sme prišli do Štiavnice takmer ako lietadlom. V serpentínach okolo Štiavnických Baní sme sa ocitli nad oblakmi, po príchode z nich vytŕčali len vežičky hradu, Klopačky a kostolov. Inverzia ako vyšitá.

Uličky Banskej Štiavnice

Banská Štiavnica a inverzia

Tip na kaviareň a coworking Stará škola som dostal už dávnejšie, veď podnik je otvorený už od minulej zimy.  Nájdete ho v srdci starého mesta, na Andreja Kmeťa, oproti Divnej pani a neďaleko Hotela Bristol.

Stará škola

Interiér je vymódnený zelenou tabuľou, farebnými stoličkami a peknou cementovou dlažbou. Na stoloch sú kde tu karty a rôzne stolové hry, na stene zas tróni veľké chuťové koleso. Je to pozostatok cuppingu, ktorý sa tu konal.

Interiér kaviarne

Kávové koleso

Boli sme tu v čase obeda, takže sme boli takmer jediní hostia. Vybrali sme si cascaru (2,40), doubleshot (2,40) a neskôr makový cheesecake (2,90). Popri tom je tu k dostaniu aj drip, cascara a ďalšie kávové špeciality. Na mlynčeku mali El Salvador Carlos Pola od brnenských Rusty Nails. Ochutnať sa ešte nedávno dala napríklad aj v Priestore pána Králička.

Espresso El Salvador z Doubleshot

Káva bola nad očakávania. V single verzii by bola možno pre pospolitý ľud kyyyslaaá, ale dvojitá chutila vo svojej mohutnosti husto a sladko.

Cheesecake mi chutil, dobre urobenej klasike sa nedá nič vytknúť.

Makový cheesecake

Celkový dojem bol výborný a barista zhovorčivý. Priestor a ponuka by obstáli aj v omnoho väčšom meste. Na druhej strane rovnako dobre zapadá do Štiavnice, kde má ešte aj pohrebníctvo na priečelí kreatívne spracovanú tabuľku.

Cestou domov som narazil ešte na toto. Všímajte, káva na prvom mieste! Len neviem, či má byť na jednej úrovni práve s uhorkou, ale proti gustu…

Stratený nákupný zoznam

section divider

Stará škola
Andreja Kmeťa 121/9
96901 Banská Štiavnica
www.facebook.com/staraskolabs/

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (2)

  1. ach, tá gramatika: jediní hostia (N. PL.).

    1. Ďakujem za upozornenie, opravil som

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.