Nie ofarbené, ale z tekvicovej múky

Už som si zvykol, že jednoťácke potraviny mávajú veci od producentov z blízkeho okolia. Presne takto som dnes natrafil na tekvicové cestoviny.

V prvom momente som čakal, že pôjde o cestoviny zo pšenice, len ofarbené zelenkastým tekvicovým olejom. Potom som ale zbadal meno producenta a začal som tušiť, že to nemusí byť tak. Nepražené tekvicové semienka kupujem pravidelne a práve od Olivada, prípadne Tekvičky. Obaja sú z okolia Nitry. Aj preto som sa novému produktu potešil.

Tekvicové cestoviny

Rýchly pohľad na zloženie a aha, takmer 83% mletých tekvicových semiačok, zvyšok vajíčka a tapioková múka. Teda žiadna pšenica a uvarené do piatich minút.

Zloženie tekvicových cestovín

Tým sa zároveň vyriešila kuchynská dilema sobotného obeda. Dal som variť slanú vodu a medzitým narýchlo pripravil omáčku. Na masle rýchlo osmahol posekaný pór a šampiňóny, potom pridal posekaný čerstvý špenát, trochu dochutil korením a na konci len podlial trochou smotany. Výraznejšiu chuť som tam nechcel dávať, pretože bolo jasné, že cestoviny jej budú mať až až.

Cestoviny samotné boli uvarené presne ako sa uvádza na obale, do piatich minút. Chuťovo sú veľmi intenzívne, niekomu možno až príliš. Na škodu to však nie je a vždy sa dajú skombinovať s bežnými cestovinami z tvrdej pšenice.

Ako vlastne vznikajú? Keď sa robí tekvicový olej, zostanú po ňom vylisované semiačka. Práve z nich sa robí tekvicový „múka“ a následne cestoviny. Potešilo ma, že výrobca dokázal využiť aj tento vedľajší produkt. A navyše si dal aj námahu s obalom. Celofán sa zvykne nepekne trhať a skladovanie už načatého vrecka skončí buď neporiadkom alebo ešte väčším neporiadkom. Aj keď vrecko načnete pekne a nožnicami. Tu je balenie prelepené páskou a pribalený je aj drôtený prúžok, ktorým sa dá obal naspäť uzavrieť.

Zohnal som ich v Nitre, v jednoťáckom supermarkete Tempo v OC Max. Ale myslím, že keď sa opýtate výrobcu, určite vám prezradí, či sa dajú zohnať aj inde. Balenie po 250g stojí 2,84€.

Olivado
Dolné Obdokovce
www.olivado.sk

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (2)

  1. Pokial viem, kupovala som ich vo Freshi v Kosiciach

    1. super, ze su k dostaniu aj u vas

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.