Domáci „termix“

Priznávam sa bez mučenia, prepadol som odkvapkanému jogurtu. Najprv sme ho nakladali do olivového oleja a mazali na chlieb. Potom prišiel koláč s pomarančami a najnovšie si z jogurtu robíme domáci „termix“.

Suroviny

– ½l bieleho jogurtu
– presne 2g soli
– 3-4 ČL kakaa
– 3 ČL cukru

Budem sa opakovať, ale nechať prekvapkať biely jogurt je naozaj ľahké. Sledujte však zloženie, aj obyčajný biely jogurt môže mimo mlieka a mliečnych kultúr obsahovať navyše sušené mlieko, mliečnu bielkovinu a ďalšie zahusťovadlá. Trend spravil nedávno celkom podrobný článok, čo všetko dnes jogurty obsahujú a prečo.

Skrátka, večer zamiešajte do pol litra bieleho jogurtu čajovú lyžičku soli. Vylejte do sitka vystlaného čistou bielou utierkou a vložte do misky aby mala kde odkvapkávať voda. Odložte na noc do chladničky, ráno sitko v umývadle odklepajte od prebytočnej vody a rozbaľte ten zázrak. V handre nájdete pevnú hrudu jogurtu. Čím dlhšie ho necháte odkvapkať, tým bude hustejší.

Odkvapkaný jogurt

Teraz už stačí jediné, do jogurtu zamiešať nealkalizované kakao a dosladiť podľa vlastnej chute. Berte do úvahy, že jogurt môže byť trochu slaný. Len máličko, keď ho dosladíte, soľ sa zmení na zvýrazňovač chuti. Nealkalizované kakao je zasa o niečo kyslejšie ako bežné holandské. Tiež to musíte zarátať do korekcie chutí pri dosladzovaní. No, skrátka budete stále oblizovať lyžičku a hmmmkať.

Nealkalizované kakao

Čím dosladzovať? Cukrom, medom, agáve, vyberte si. V každom prípade vám úplne presné pomery nepoviem. S milovanou sme si zamiešali obaja vlastný „termix“ a každý chutil inak. Odpichnúť sa môžete od základného pomeru, ktorý je uvedený v surovinách. Nebojte sa zvýšiť množstvo kakaa a vyrovnať chuť dosladením, bude to len v prospech celej krémovej veci.

Stačí nájsť vhodný "téglik"

Hustý a drží tvar aj krémovosť

Na také to letné mlsanie

Výsledok? Hustý jogurtový krém. Krásne drží „stopu“, keď doň zahrabnete lyžičkou. Nie je síce z tvarohu, ale zato sa v ňom termizovaním nezabilo všetko dobré, čo ho v prvom rade vytvorilo. Tým, že je to mliečna vec, v lete ochladí. Nealkalizované kakao si tiež zachovalo maximum, čo v sebe malo. Neoplatí sa meniť ho za holandské. Používam to od Lyra Chocolate.

Skladovanie? Nepredpokladám, že vám „téglik“ vydrží viac ako deň. Ak predsa, v chladničke určite prežije aspoň dva.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (6)

  1. Super recept! Vyskusam. Kde zozaniem taky teglik ? :)

    1. Netusim, dostal som darom. Je to ASA Selection, tak skus pohladat, v nejakom eshope s kuchynskymi potrebami som to davnejsie tusim videl.

      1. Super, dakujem, uz som nasla :-)

  2. Mozes odporucat konkretny jogurt na toto?

    1. Cokolvek, co je biele a nema v sebe zbytocne susene prisady (susenu srvatku, susene mlieko, susenu bielkovinu). Nepouzivam rovnaky jogurt. Zvykol som ten velky z Lidla, ale aj donho uz zacali pridavat prasky.

  3. Perfektný nápad !! Včera som recept vyskúšala a normálne som nechápala koľko tej vody z jogurtu za pár hodín vytieklo !! Použila som Selský jogurt a namiesto utierky gázu. Chutí to ešte lepšie ako termix z obchodu, už sa vidím ako to budem teraz stále skúšať a obmieňať :))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *