Pouličné jedlo je už stabilne pred Starou tržnicou

Minifestival pouličného jedla sa po prvý krát rozbehol pred bratislavskou Starou tržnicou minulý september. Práve teraz prebieha už jeho štvrté kolo, tak som vybehol okoštovať.

Malé námestie vás privíta s prestrešenými stolmi, čo je asi najzásadnejšia zmena od prvej akcie. Stánkov je spolu 11 a sú medzi nimi zabehnuté aj novšie mená – Poľná kuchyňa so svojím fish’n’chips, Lokál s burgermi, BARsKDE opäť s pečeným zemiakom aj Foodstock s falaflom a gyozami, Herbert s limonádami z vlastných sirupov. K nim treba prirátať hot-dogy z NYC Corner, nováčika Burrito Fellas, Street Food Kitchen z tempurou, za niečo tradičnejšie sú tu Párance. Z Prahy prišli Salt’n’Peppa a pripočítať musím bodkovanú dodávku Folčík s kávou od Coffee Sheep.

Stoly sú po novom prestrešené

Pojazdná káva nemôže chýbať

Po pár kolečkách a nerozhodnosti som si nakoniec vybral haloumi burger zo Salt’n’Peppa (6€). Výborná zemľa, v nej uhorky, cuketa, množstvo syra a dobré dochutenie balzamikovou redukciou. Naozaj šťavnatá a veľmi dobre dochutená vec aj ľahká vec.

Burger s haloumi od Salt'n'Peppa

Ponuka vyzerala dobre, mix exotiky aj našich tradičných vecí bol fajn, stoly čisté a priebežne upratované. Všimol som si, že takmer úplne vypadli sladkosti a koláče. Sladké jedlo mali myslím len v Párancoch. Nie je to mínus, len konštatovanie. Prevaha bola na burgroch, hot-dogoch a aktuálne módnom pomaly pečenom mäse.

Herbert, Burrito Fellas a Foodstock

Poľná kuchyňa, Salt'n'Peppa a NYC Corner

Street Food Park v Bratislave beží do soboty 16. apríla a paralelne s ním je v Starej tržnici aj Salón piva. Denná vstupenka doň stojí 5€, permanentka na 3 dni 10€.

Podrobnejšie info nájdete na:
Street Food Park https://www.facebook.com/events/1778535272367637/
Salón piva https://www.facebook.com/events/1540163592962063/

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.