Omrvinky: veľké kávové správy

V káve sa namrvilo toho toľko, že zabrali celé Omrvinky.

Coffee Fest už o mesiac

Druhý ročník festivalu kávy sa bude konať na tom istom mieste, teda v hoteli Sheraton v Bratislave (vedľa Eurovea). Oproti minulému roku bude mať množstvo zmien. Bude dvojdňový, 12. – 13. apríla 2014, je to sobota a nedeľa. V rámci festivalu sa budú konať dve súťaže. Prvá je už známy Latte Art Jam, druhá je úplne nová – Slovak Aeropress Championship. Minulý rok traja Slováci prevalcovali rovnakú súťaž v Čechách, tento rok sme našim susedom dali možnosť oplatiť nám to ;-).

Slovak Aeropress Championship

Program festivalu sa ešte stále dopĺňa, ale znova v ňom budú prednášky, cupping, espresso bary aj alternatívne prípravy. Časť programu sa už dokonca začala, minulý týždeň sa napríklad konal predfestivalový cupping káv.

S lístkami máte dve možnosti, na výber máte jednodňový alebo dvojdňový. Už sú v predaji tu. Pre všetky ostatné informácie, mrknite na oficiálnu stránku festivalu alebo na facebookovú nástenku.

Teším sa ako malý chlapec, dúfam, že sa tam stretneme!

Goriffee

Gorifee

Minulý týždeň som sa stretol s Erikom Šimšíkom, ktorý sa rozhodol na Slovensko dovážať kávu z Rwandy. Výlučne odtiaľ, pretože tam strávil nejaký čas. Kávy z fariem, ktorú sem dováža dostali v rokoch 2008 a 2010 známku Cup of Excellence a zvláštne sú napríklad tým, že sú aj pražená priamo v Rwande. Nateraz je v ponuke len tmavo pražená, ochutnal som ju v bratislavskom Káva.Bar na Židovskej. Podľa mňa praženie zabilo veľa krásnych chutí tejto kávy, ale v pláne je aj stredný stupeň praženia. Recenziu aj príbeh rwandskej kávy si teda nechávam napotom. V každom prípade zaujímavý počin na kávovej scéne, držím mu palce.

www.goriffee.com

Power Coffee

Power Coffee

Dušana Plichtu poznám osobne, ale niektoré jeho posledné vyhlásenia ohľadom kávy ma trochu dvihli zo stoličky. Káva, ktorú predáva pod svojou značkou, je pražená v sereďskej Veronia Coffee. Je organic alebo bio a potiaľto je to ok. Problém je v PR, ktorý je na môj vkus násilný a tvrdí príliš silné veci nato, aby ich vedel alebo mohol dokázať. Pochváliť môžem zatiaľ len za jediné. Že si za priamu konkurenciu vybral umelohmotné energetické nápoje a snaží sa robiť osvetu na tomto poli.

www.powercoffee.sk

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (6)

 1. S tym Power Coffee uplny suhlas. Je to smiesne a srsi z toho teleshopping styl. Po tom, co sa tu mnohi snazia aspon ako tak pozdvihnut normalnu kavovu kulturu musi zakonite prist niekto, kto sa to bude snazit cele posrat len preto, ze mu radi 18-rocny „marketingovy mag“ (moj odhad). Kopikovska praca, za aku by si zasluzil fackat.

 2. A co si teda myslite o tej Power Cafe? Jednak o samotnej kave, oplati sa objednat na kvalitne espresso? A o samotnom tom zazraku, na ktory dava recept s pridanim kokosoveho oleja, masla a kakaa (a ktory sa da samozrejme vyrobit z ktorejkolvek kavy)?

  1. Beriem to tak, ze nie je velky rozdiel medzi Power Coffee a Veroniou. Nevidim v nej nic vyslovene zazracne, ale pocul som par krat z cuppingov ze prekvapila a predcila ocakavania. Myslim chutovo.

   Ci si nieco davat do kavy? Kazdemu podla jeho chuti, vzdy treba ochutnat a urobit si svoj nazor.

 3. Recept na Power Cafe – pre mňa veľmi odradzujúce už len to, že tam ide pripravené espresso s objemom 200 ml.

 4. Inac cez vikend som bol na Dobrom trhu v Starej trznici a podavala sa tama aj Goriffee kava, no uprimne velmi mi nechutila prisla mi kysla. A druhy krat by som si ju uz nekupil.

  1. Ako bola pripravena? V espresse, co som pil ja bola vsetko ine len nie kysla

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.