Omrvinky: ďalšie knihy, pár dobrých rád a tipy na víkend

V lese sa mi podarilo nájsť pár posledných bedlí, posadili sme stolové hrozno a zima môže konečne prísť. Ešte predtým sú tu novembrové Omrvinky.

Ďalšia dávka  kníh o jedle

V nedávnych Omrvinkách som písal, že pár kníh ešte čaká na vydanie. Stalo sa.

Od dnes je v predaji napríklad Spolu pri stole od Moniky z foodblogu LaPetit http://www.gorila.sk/product/663087

Von sa konečne dostala aj kávová encyklopédia od Anette Moldvaer, ktorú som prekladal za výdatnej pomoci mojej milovanej pre Ikar http://www.martinus.sk/?uItem=244942. V knihe je základný prehľad odrôd, pestovateľských regiónov, postupov prípravy aj receptov. Najzaujímavejší je práve ten atlas krajín spolu s podrobnými mapkami.

Čoskoro sa na trhu objaví aj preklad maďarskej knihy o pečení Limarina pekáreň (https://moly.hu/konyvek/tothne-libor-maria-limara-peksege), ktorú som pomáhal lektorovať vydavateľstvu Zelený kocúr.

section divider

Tip na elektrickú moku

Je tu čas nakupovania rôznych vianočných kávových darčekov. Ak náhodou niekomu chcete dopriať cestovnú elektrickú moku, včera som k nej počul dobrú radu v bratislavskom Cassa del Caffé.

Tie elektrické moka kávovary, ktoré majú podstavec ako rýchlovarná konvica nie sú o nič viac kazové, ako iné výrobky. To len užívatelia opláchnu spodnú nádobku ako pri bežnej moke a takú mokrú ju potom nasadia späť. Bum, skrat a podstavec zhorí. Tak bacha na to.

section divider

Alternatíva k bielkovému snehu

Cuketka experimentuje s bielkom z vody čo zostala po varení cíceru. Čistý sneh! …a to ešte nie je ani Martina ;-) https://twitter.com/cuketka/status/794868012750962688

section dividerGastroakcie na tento víkend

Tento víkend je silný na rôzne akcie a jarmoky, mrknite do kalendára. V Nitre bude napríklad festival čokolády a kávy, kde sa bude dať vidieť celý proces jej vzniku, od praženia bôbov až po finalizáciu.

Nitriansky vínny festival sa rozšíri o ďalšie miesto konania, mimo Nitrianskeho hradu sa bude konať aj vo Veľkom Cetíne.

V Komárne bude Ondrejský jarmok. Aj bežné sobotné trhy stoja v Komárne zato, takže na tento jarmok sa určite oplatí mrknúť.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.