Omrvinky: špargľa, mocní foodbloggeri a dve knihy

Keď to už vyzeralo, že príde teplo, úrodu nám v sadoch skosil mráz. Snáď na stromoch niečo zostalo a o to viac si tie omrvinky budeme tento rok vážiť.

Špargľové dni v Bratislave

Teším sa, že tento minifestival sezónnych surovín pretrval až dodnes. A keďže máme práve v sezóne špargľu, budú presne o nej. Od dnes, teda 28. do 30. apríla, vždy od 11:00 na Primaciálnom námestí v Bratislave. Bude špargľový krém, varená biela špargľa s holandskou omáčkou aj hovädzí stejk s grilovanou zelenou špargľou. Najskôr si asi vyberiem špargľové rizotto.

Zdravé raňajky

Zdravé raňajky

Mimi a Barboru som nedávno spomínal v článku o foodbloggeroch. Teraz ich spomínam znova, pretože dnes budú krstiť svoju knihu nazvanú Zdravé raňajky. 60 receptov, žiadne mäso, ale zato rastlinné mlieka, rôzne typy múk aj raňajkové lievance. Kniha je k dostaniu napríklad tu, vydal ju Ikar a stojí 11,90€.

Mocní foodbloggeri

Bloggov o jedle, za ktorými sú gastroprofíci, zrátate na jednej ruke. Zato sú väčšinou výživné a nastavujú zrkadlo hosťom aj foodbloggerom. Tento článok od siete Ambi rieši skutočnú moc foodbloggerov, či môžu napríklad „zrušiť“ podnik. Nebudem prezrádzať pointu, ale poviem, že moja skúsenosť je veľmi podobná ako záver článku.

Kávová obsesia

Nie, tento podnadpis nemá charakterizovať moju vlastné gastronomické zameranie, je to názov knihy od Anette Moldvaer z londýnskej pražiarne Square Mile Coffee Roasters. V podstate je to menšia encyklopédia, má niečo cez 200 strán a obsahuje základné info od pestovania, oblastí, techniky až po recepty na kávové drinky. Stručný prehľad si budete vedieť urobiť napríklad podľa tejto recenzie, ale koncom roka aj vďaka knihe samotnej. Uplietol som si na seba bič a knihu do slovenčiny práve teraz prekladáme spolu s milovanou. Takže to vyzerá, že kávová obsesia ma zatiaľ neprešla…

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.