Ramen v Nitre

Keď sme už načali japonskú kuchyňu, oplatí sa pozrieť aj mimo Bratislavu.

Satori Fusion

Do Satori Fusion Restaurant v Nitre sme sa vybrali s milovanou osláviť moje dávnejšie naroďky. Podnik je v Dome služieb na Štúrovej a netradičné umiestnenie ešte viac umocňujú susediaca stávková kancelária a záložňa. Z opačnej strany okna však situácia vyzerá úplne inak. Z podniku vidno pekné stromy a borovicu, tento pohľad sa snaží dotvoriť aj vnútorná výzdoba priestoru. Dominujú prírodné drevo a leštený betón.

Výhľad von

Interiér Satori Fusion

V podniku sme boli o druhej poobede a boli sme takmer sami. Milovaná si dala sushi, presnejsie futomaki maguro z tuniaka (4,50€), ja som si vybral rybací ramen (7,90€ / 0,33l) s rybami, krevetami, thajským kari, morskými riasami, sezónnou zeleninou a udon rezancami. Navyše sme si priobjednali marakujový (3,90€) a lávový koláčik (5,90€) plus pár pohárov citronády (1€).

Futomaki prišlo naaranžované na bridlicovej doštičke a chutilo čerstvo.

Sushi

Dobre chutil aj ramen, rýb v ňom bolo dostatok a necítil som ani glutaman. Na druhej strane ma trochu zaskočila sezónna zelenina. Po brokolicu a mrkvu fajn, ale zelená paprika mi tam vyslovene nesadla. Zniesol by som aj trochu viac pikantnosti, ale celkový dojem bol dobrý. V porovnaní s bratislavskými podnikmi je tu síce menšia porcia, ale rovnako tak aj nižšia kúpischopnosť. Napriek tomu som nemal pocit, že by kuchár jedlo o niečo ukrátil.

Rybací ramen

Po hlavnom jedle nám priniesli dezerty. Lávový koláčik aj obsahoval pistáciovú zmrzlinu. Spojenie horúceho so studeným malo niečo do seba, ale vydarenejší z tejto dvojice bol marakujový dezert. Absolútne nadýchaný, chutný a svieži, dobrá bodka za jedlom.

Dezerty

Pri Satori som mal pocit, že v niektorých detailoch našlo inšpiráciu vo Fou Zoo. Už len svojou netradičnou polohou, kombináciou betónu s drevom a tiež keramikou. Prostredie podniku je príjemné, rovnako tak obsluha. Bola akurát pozorná, ale zároveň vyslovene nenápadná.

K jedlu nemám výraznejšie výtky. Mimo ázijskych jedál má podnik aj obedové menu, ktoré začína na šiestich eurách a väčšinou sa drží v rovnakej téme. Sushi, polievky a rezance dopĺňajú navyše aj stejky.

Náš spoločný účet bol 28,20€ a do podniku by sme sa kedykoľvek vrátili.

section divider

Satori Fusion Restaurant
Štúrova 12 (Dom služieb)
Nitra
www.satorinr.sk

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.