Konečne potraviny priamo od farmárov

Túto stredu uverejnila Pravda zaujímavý článok o tom, že Slovensko v januári požiada EU o vydanie súhlasu na predaj výrobkov malých farmárov, rybárov, včelárov a poľovníkov priamo z ich dvorov. Kto bol napríklad v susednom Rakúsku, alebo hoci aj na dovolenke v Taliansku alebo Grécku, isto pozná malé rodinné farmy, ktoré takýmto spôsobom predávajú svoje produkty alebo prebytky.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (4)

  1. tak tak, takmer pravidelne si chodievam kupoval cerstvy ovci syr na jeden salas nedaleko Banskej Stiavnice, taky ze je oznaceny len malou drevenou tabulkou pripevnenou na strome pri ceste. 160 korun kilo, nadherne vrzga pod zubami.

  2. mysacinka

    a doteraz im hrozila pokuta? napr. moji rodicia zvyknu kazdy rok pred sv.Martinom kupovat vykrmenu hus od jednej pani z blizkej dediny. je to velmi pohodlne, lebo sa staci prihlasit v septembri-oktobri a pred Martinskymi hodami pride osklbana huska aj s krasnou tucnou pecenou do kuchyne:-) znamena to,ze doteraz jej za domovy predaj naozaj hrozila pokuta?

  3. na Slovensku mohla farmarov postihovat napriklad veterina alebo hygiena. Cize teraz to budu moct, aj ked v ramci urcitych pravidiel (obmedzenie poctu kusov), predavat veci slobodnejsie (teda co sa mlieka, masa a ostatnych produktov z registrovanych zvierat tyka).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.