Medvedí cesnak, pesto, žihlava a polievka…

Že je sezóna medvedieho cesnaku už určite viete. Aj že začala o niečo skôr ako obyčajne. Tak k nemu prihoďte mladú žihlavu a máte statočný základ napríklad na polievku.

Slušná zásoba medvedieho cesnaku

Babky na rýnku aktuálne predávajú tučnú viazaničku medvedieho cesnaku za 50 centov. Na juhu už ale ide do kvetu, tak si treba švihnúť. Prípadne mu nájsť stabilné miesto doma. My sme ho zasadili na dvore, v polotieni a pri vodovodnej točke. Hádam sa ujme.

Čo s medvedím cesnakom?

Samé klasické veci. Napríklad posekať a nasypať na čerstvé pečivo natreté maslom. Krátku chvíľu by sa mohlo zdať, že lepšie od tohoto sa nedá vymyslieť, ale chvalabohu dá.

Napríklad upravené pesto. Nahradíte bazalku medvedím cesnakom, dáte zvyšok surovín a máte naozaj aromatickú pastu. Išiel som najjednoduchšou možnou cestou. Rozmixoval som listy medvedieho cesnaku bez stoniek so slnečnicovými semenami, vlašskými orechami, olejom a trochou soli. Vybavené. Akurát počítajte s tým, že cesnakové pesto bude pomerne ťažké na trávenie. Takže rýchle cestoviny na večeru sa môžu razom zmeniť na boj o skrotenie žalúdka. Viem to, pretože tento článok píšem v pauze takéhoto boja…

Stonky som odrezal preto, lebo sa natočili na mixér a skoro ho zadrhli. Možno budete mať lepší mixér alebo menej húževnatý cesnak.

Ak vás bude svrbieť ruka, pridať do polievky nejaký prášok alebo iné dochucovadlo, dobre si po nej capnite varechou.

"Pesto" z medvedieho cesnaku

Mladá žihlava je v polievke zázrak

Suroviny

– 4 veľké zemiaky
– 2 menšie mrkvy
– pár rastliniek žihlavy
– cca 10 listov medvedieho cesnaku
– 1 PL masla
– soľ a čierne korenie
– cca 2l vody
– na dochutenie kysla smotana

K ďalšiemu receptu ma naviedla Heňa Peškovičová. Na svoj blog dala mimoriadne jednoduchý, ale účinný recept na jarnú polievku. Keď ochutnáte, pochopíte, že je to kompliment a nie urážka. A ak vás náhodou bude svrbieť ruka, pridať do polievky nejaký prášok alebo iné dochucovadlo, dobre si po nej capnite varechou. Táto polievka má chuti až-až!

Pokrájajte na menšie kocky zemiaky a mrkvu. V hrnci ich na roztopenom masle krátko orestujte, zajejte vodou, pridajte soľ a nechajte variť. Medzitým si nechajte zovrieť vodu a zalejte ňou mladú žihlavu. Po chvíľke vyberte, nasekajte a prihoďte do polievky.

Chuť dá polievke maslo ale aj fakt, že v polievke vyvaríte zemiaky, ktoré krásne pustia škrob. Svoje spraví aj orestovaná mrkva. Samozrejme, musíte mať chutné zemiaky, použil som prílohové B-éčka. Zvyšok doplní žihlava s medvedím cesnakom.

Polievka so žihlavy a medvedieho cesnaku

Polievku varte, kým nie je zelenina hotová. Odstavte z plameňa a nechajte chvíľu vychladnúť. Až potom pridajte listy medvedieho cesnaku. Tyčovým alebo iným mixérom rozmixujte na hladkú masu a podávajte s opečenou bagetou. Kto chce, aj s lyžicou kyslej smotany. Množstvá sú orientačné, upravte si ich podľa svojej chute. Zemiaky sú základ, ale mrkvu môžete nahradiť/doplniť batatami, zelerom alebo špenátom.

Zvyšok zásoby medvedieho cesnaku som nechal zamraziť na horšie časy. Mimochodom, kto-vie ako by vyzerala krémová francúzska cesnaková polievka vo verzii s medvedím cesnakom… Odváži sa niekto skúsiť? A čo robíte s medvedím cesnakom vy?

 

 

 

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page