Čerstvá pražiareň a nová kaviareň v Piešťanoch

Na prvé ochutnanie som tento piatok narýchlo skočil do Piešťan. Naozaj len narýchlo, mal som pol hodinu na priestor, ktorý si určite pýta viac času.

Piešťany už jednu pražiareň majú, toto je však z celkom iného súdka. Keď odbočíte z Rázusovej pod hotel Satelit, miniete najprv rožnú pizzériu, potom ešte jednu kaviareň až sa dostanete na koniec budovy, kde je veľký presklený priestor. Pražiareň s kaviarňou sa volá Concept a v podstate ju možno nazvať aj cukrárňou, keďže si zákusky pečie vo vlastnej réžii.

Otvorili len v polovici januára a v podniku nebolo doobeda ani nohy. Priestor zariadený útulne, aj stoličky pohodlné, navyše všetko bolo zaliate zimným a intenzívnym slnkom. Na pulte majú vitrínu s koláčmi, inak za barom súťažia o oko diváka dve krásky – mašina na espresso a pražička. Prvá je Mirage Duette Bastone a druhá je Giesen.

Concept v Piešťanoch

Interiér kaviarne

Pražiareň priamo v kaviarni

Ovocné tartelette pečené priamo na mieste

Ako prvé ma zlákali koláčiky, vyložené mali dva cheesecaky, pár croissantov a broskyňové tartelette. Keď som trochu váhal, stihol mi majiteľ ešte dopovedať, že v kuchyni sa čoskoro upečú aj malinové a čučoriedkové. Objednal som si teda čučoriedkové (2,50€).

Hneď potom som sa pustil do výberu kávy. Už vopred som vedel, že to bude ťažké rozhodovanie, ale keď som počul medzi ponúkanými kávami Etiópiu, padla voľba na filtrovanú cez V60 (2,50€).

Pri následnej debate vyplynulo, že majitelia strávili niekoľko rokov v Holandsku a po nedávnom návrate sa rozhodli pokračovať v tom, čo sa tam naučili. Chalan pražiť kávu a slečna piecť zákusky, hlavne francúzskeho typu.

Filtrovaná káva cez V60

Káva bola Etiópia Rocko Mountain a chutila vyslovene sladko, ako trochu prezreté čučoriedky. A nie preto, že by som si dal najprv ten čučoriedkový koláč, ten som chutnal až na konci. Čakal som však, že bude mať trochu silnejšie telo. Napriek tomu bol výsledok slušný aj chutný.

Káva so zákuskom

Espresso som za tú pol hodinu ochutnávania aj debatovania nestihol, čo je veľká škoda. V stroji mali založené len nahé páky a shot vraj robia zo 14g kávy a do trochu väčšej, tzv. otvorenej šálky. Aspoň mám dôvod na návrat.

Čučoriedková

Koláčik pri zatýkaní vidličkou kládol mierny odpor, ale chutil veľmi dobre. Iba vonkajšia krusta bola pevná, vnútro naopak jemné a kvietky navrchu už len doviedli celý chuťový špás do úspešného konca.

Záver

Ostatné sa zatiaľ hodnotiť nedá, keď majú otvorené asi desať dní. Pražia raz za týždeň apredpokladám, že časom sa bude dať ich káva kúpiť aj na doma dá sa už kúpiť ich káva aj na doma. Nemáme na Slovensku veľa kaviarní, kde je zároveň aj pražiareň takéhoto typu. O to lepšie, že niečo podobné vzniklo v Piešťanoch, to mesto si to vyslovene zaslúži. Interiér je páčivý a ako jediný úlet hodnotím retro žiarovky. O pol jedenástej doobeda a pri intenzívnom zimnom slnku by som ich nechal vypnuté, dizajn-nedizajn.

Držím majiteľom palce a teším sa na to espresso. A vy nezabudnite zreferovať dolu do komentárov, keď tam najbližšie pôjdete.

Concept – pražiareň a kaviareň
Námestie Juraja Murgaša 3 (pod hotelom Satelit)
Piešťany
www.facebook.com/concept.coffeeroasters

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (4)

  1. Krasny priestor, prijemna atmosfera a usmievava obsluha. Nedovolim si pasovat sa za odbornika na kavu, ale mne tu velmi chutila :)

  2. Patricia

    Žijem v Bratislave ale keby sa ma niekto opýtal, ktora je moja obľúbená kaviareň v meste tak by som odpovedala, concept v Piestanoch, nepila som lepšiu kavu ako tam..presso, latte, flap white… Čokoľvek a o úžasných kolacikoch ci uz raw alebo pečených nehovoriac..
    Odporúčam každému milovníkovi ozajstnej dobrej kávy,mila obsluha prijemne zariadená kaviareň v Urban štýle.. Karafa vody vam pristane na stole automaticky.. Dalsi taky bonus, ze niekedy aj taketo maličkosti naozaj potešia
    Odporúčam všetkými desiatimi

  3. Tato kaviaren bol moj najkrajsi zazitok z vikendovych Piestan. Espresso zo svetlejsie prazenej odrodovej kavy bolo famozne. Navyse robia aj alternativy :) Priestory, obsluha, …vyborne.

  4. Úžasná káva ,skvela obsluha a milý personál .doporucujem všetkými desiatimi .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.