Môj hasiaci prístroj (+súťaž)

Vonku horko ako fras, takže bez fľaše s vodou sa z domu väčšinou nepohnem. Ešte v Austrálii som si kúpil v outdoorovom obchode hliníkovú fľašu na vodu, teraz sa s ňou vláčim ako s kabelkou…

O vode tu čas od času padne pár teplých slov. Kvôli kávovaru používam doma filtrovanú vodu, ale v poslednom čase sa mi mimoriadne osvedčila „studničková“ voda. Nemám ju ďaleko a v jednej bandaske nám na pitie vydrží najviac týždeň. Bandasku pravidelne čistíme a držíme ju na tmavom mieste. Navyše, vždy z nej načapujeme do veľkého sklenného džbána, kam sa dajú prihodiť sem tam bylinky, ovocie alebo priliať domáci sirup. Naposledy púpavový. Čiže pitný režim v našej famílii je vyriešený.

Problém nastáva na cestách. Odmietam kupovať malé a predražené balené vody. Je z toho kopec bordelu, občas čudná pachuť vody a samozrejme lezie to do peňazí. Riešim to spomínanou turistickou fľašou. Jej typický tvar vymysleli vo Švajčiarsku, vo firme SIGG.

Fľaša na vodu

Prečo mať vlastnú fľašu aj vodu?

Podľa vyhlášky je vyslovene zakázané vystavovať plastové fľaše vo výkladoch obchodov. Aj na obaloch je vždy uvedené, že nesmú byť na priamom slnečnom žiarení. Úrad verejného zdravia na svojej stránke píše, že v rokoch 2008 – 2011 nenašiel vo vzorkách žiadne prekročenie nebezpečných látok. Ale zároveň to podmieňuje faktom, že len pokiaľ sú fľaše správne skladované a prepravované. V každom prípade existuje isté povolené množstvo látok, čiže niečo tam skutočne je. Jedy sú o množstve, takže si môžete vybrať. Buď vás rýchlo zabije veľká dávka, alebo pomaly malá. Hovorí sa o tom, že máme okolo seba príliš veľa chémie, ktorá vzájomným pôsobením zvyšuje svoj efekt na naše zdravie. Jednotlivé štúdie a vyhlásenia ohľadom plastových obalov sú protichodné, takže sa pravdu dozvieme ako vždy, až po nejakých tridsiatich rokoch aktívneho používania daného produktu.

Uzáver a pútko

Ako alternatíva k plastom sa uvádza samozrejme sklo. Trochu nepraktické… Niekde na polceste je ľahký hliník, ktorý má vypálenú vnútornú glazúru bez nebezpečných látok. Vďaka tejto koncepcii sa dnu nedostane slnečné žiarenie a fľaša bude ľahká a takmer nerozbitná. To som otestoval už veľakrát, aj keď vždy nedobrovoľne. Fľašu nosím aj na bicykel a stalo sa mi, že pri divokejšej jazde vypadla a chytila „cestnú lišaj“.

Zobrať ju so sebou len tak do ruky bola tiež chvíľu nepohodlná záležitosť. Hlavne preto, že si človek ohreje dlaňou vodu. Tak som fľašu omotal špagátom, druhý koniec som priviazal o zátku a mám pútko na nosenie. Plus nestratím zátku. Pár špekulantov zašlo ešte ďalej a uplietli si na celú fľašu výplet z padákovej šnúry.

Fľaša má jednu malú nevýhodu. Ak ste napríklad v aute, jednou rukou sa nenapijete. Uzáver sa šróbuje pomerne ťažko a na to potrebujeme vždy dve ruky. Našťastie, výrobca myslel aj nato, takže sa fľaša predáva aj s rýchlouzáverom. Ešte lepšie, predáva aj kopu iných náhradných uzáverov aj termoobalov, takže nie je problém vyskladať si fľašu podľa svojich potrieb.

Fľaše SIGG zoženiete u nášho partnera Potten & Pannen Staněk s.r.o.

www.vasekuchyne.sk/sk/vyrobcovia/sigg

Súťaž

Čoskoro nás čaká celozávodná, takže táto súťaž bude trvať len dnes. Jeden z vás bude môcť vyhrať jednu fľašku SIGG podľa vlastného výberu z nasledovných vzorov:

Stačí obligátna záležitosť.

Odpovedzte na otázku, odkedy funguje firma SIGG? Správnu odpoveď posielajte len emailom na delikatesy zatočenýznak klimo bodka net, najneskôr do utorka 19. júna 2012 polnoci, heslo „Súťaž“.

Súťaž je otvorená iba pre Slovensko. Jediného víťaza vyhlásime hneď nasledujúci deň, teda vo stredu 20. júna 2012 tu na stránke. Cenu do súťaže nám venoval Potten & Pannen Staněk s.r.o. – VaseKuchyne.sk.

Vyhodnotenie

Správna odpoveď na otázku znie, že firma SIGG bola založená v roku 1908. Dostali sme spolu 156 odpovedí, z ktorých bola len jedna nesprávna.

Jednu z vyššie vyobrazených fľašiek vyhráva Daniel Šenkýř z Bratislavy.
Pre všetkých ostatných je tu zľava 10% na fľaše SIGG
, platí do konca júna 2012. Pre uplatnenie stačí pri objednávke použiť heslo „delikatesy“.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (7)

 1. Na pitie jednou rukou v aute a tak je dobra tato flasa http://www.mall.sk/outdoor-flase/sigg-lahev-0-75-l-wide-mouth-sport

 2. Ako je to prosi vás s hliníkom na slnku? nezohrieva sa rýchlo?

  1. Moja flasa je lakovana, takze aspon cast tepla odraza. Predavaju vsak neoprenove obaly, ktore sluzia ako izolacia.

 3. off topic : Odporúčam Viktorovi (ak je to jeho ruka na fotke), doplniť vápnik, železo a vitamíny. Biele fľaky na nechtoch signalizujú nedostatok niečoho z vyššie uvedeného ;)

  1. viem a doplnam, aj tak to mam ;-)

 4. Viktor dakujem za napad, asi sa porozhliadam a daco si vyberiem

 5. lacnejsia alternativa: flasa z PP. Polypropylen sa pouziva v medicine na kedejake vecicky co sa strkaju do tela lebo su prijimane bez vyhrad. Nasledne sa z neho vyraba tzv. funkcne pradlo, ktore aj ked je z „igelitu“ je prijemnejsie ako napriklad bavlna, nechyta pachy a po oprati je to zas len polypropylen bez pridanej bakterialne hodnoty.

  http://www.skladackazdravia.sk/shop/sortiment/zdrava-flasa.html

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.