Omrvinky: víkendové akcie

Bodaj by tento víkend prial všetkých akciám a festivalom, pár sa ich už začalo alebo len chystá. Sú tu malé júnové Omrvinky.

Košice Gurmán Fest

Zabehnutá akcia sa tento rok presunula do Mestského parku, v programe som videl pivo, Taliana v kuchyni aj Japonsko. Festival začal dnes a bude trvať až do nedele. Kompletný program nájdete na tejto stránke.

Festival ružových vín v Nitre

Ružové vína, jahody a sprievodné akcie v podobe malého Zeleno-ružový trhu a hudby. Festival bude zajtra, 21. júna, od 13:00 do 21:00 v uliciach Nitry. Program akcie nájdete rozpísaný tu.

Dražovské raňajky v tráve

Minulý rok oslavovali Dražovce pri Nitre svojich 900 rokov. Sprevádzali to raňajky v tráve, ideálne v dobovom oblečení. Príjemné, že akcia prežila aj do tohoto roku, bude sa konať v nedeľu 29. júna od 10:00 do 14:00 na lúke pri dražovskom kostolíku. Fotky z minulého roku aj info o tomto ročníku nájdete v tomto článku.

Pukanské remeselnícke trhy

Minulý rok som ich nestihol, tento rok dúfam už áno. Budú trvať tri dni, od 4. do 6. júla, hlavný jarmok bude v sobotu 5. júla. Všetky podstatné informácie nájdete na stránke obce Pukanec.

Fetiše socializmu a delikatesy

Dokumentárny seriál bude v dnešnej časti hovoriť o jedle. Poviem v ňom pár slov aj upečiem chlieb. Mrknite piatok 27. júna na STV1 o 21:40, prípadne neskôr v archíve.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.