Cheesy – malý syrový „kutloch“

Cheesy

Nedávno ma kamarát upozornil na špecializovaný obchod na syry. Jednoduché meno Cheesy odkazovalo na obchodík učupený hneď vedľa Michalskej veže v Bratislave, na začiatku Baštovej ulice.

Ako prvé som navštívil ich webstránku, ktorú mi kamarát poslal. Na prvý pohľad ma prekvapila množstvom informácii, v sekcii kontakt zasa vidno, že firma má záujem komunikovať so zákazníkom aj priamejšie, cez knihu návštev. Dobré znamenie a zároveň jednoznačná pozvánka, ísť sa presvedčiť na vlastné oči.

mlada_gouda

Mám chuť nechať si len tak pohľadkať jazyk, takže si vyberám mladý, mierne odležaný.

cheesy_obchodPriestor predajne útulný, na pultoch veľké žlté „bochníky“ syra. Sekundujú im syry v chladiacom boxe, ale napríklad aj belgické pivá a vína z vinárstiev známych francúzskych hercov. Nech nie je všetko francúzske, výber dopĺňa Taliansko aj pezinský Skovajsa. Naspäť k syrom. Osloví ma príjemná slečna, čo by som si prial. Robím si zálusk na goudu, ukáže mi na celú jednu policu, od úplne mladého syra, cez vyzretejšie až po tie staré. Mám chuť nechať si len tak pohľadkať jazyk, takže si vyberám mladý, mierne odležaný. Čo som si vybral, dostanem aj ochutnať. Výber mi sadol, beriem 20 deka. Cena tiež štimuje, je napodiv rovnaká ako za podobné syry v ktoromkoľvek supermarkete. Pri slovíčku podobné poviem, že nie je všetko cena, pretože rozdiel je v syre. Kým za rovnakú cenu kúpiš v supermarkete paušálnu značku, tu kupuješ výber.

Zbežným pohľadom vidno, že hlavný dôraz je na holandské syry, nájdeš tu však aj francúzske, talianske, grécke a ďalšie. Ak to celé doplní ochotný personál, ktorý sa rád pustí do debaty o syroch, potom mi nezostáva nič iné, ako obchodíku držať palce. Ja teraz idem pohľadať k syru nejaký dobrý džem…

Cheesy
Baštová 2
811 03 Bratislava
www.cheesy.sk

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (6)

 1. Peter Ondrejka

  Viktor trafil do čierneho, aspoň čo sa mňa týka. Keď budem v BA určite sa tam zastavím, tie pivá a syry ma dosť lákajú :D

  Viktor, ďakujem!

 2. Minule som sa tam zastavil a kupoval pecorino, velmi usluzny a hlavne erudovany personal. Dufam, ze tam vydrzia.

 3. Marek Lorincz

  Tak isto musim vyslovit dobry dojem z predajne, slusny vyber a prikladny pristup.

 4. GOOD NEWS!!! konecne mozem nechat vyber syrov v Bille tak a vybrat si nejaky slusny :))

  .. potom cestou cez staru trznicu nejake dobre hrozno, flasku bieleho vinka a vecer pred TV s priatelkou moze zacat :))

  dik za tip :)

 5. František Emzo Šiška

  Veľmi príjemný obchodík. Jedna z najkvalitnejších obslúh na Slovensku. Ochotná, s vedomosťami a veľmi príjemná. Oceňujem aj ochutnávky, nakoniec vždy kúpim viac ako som pôvodne chcel. Vrele odporúčam.

 6. Emzo Tučko

  obchodík je od 28.10. zavretý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.